OSP Siedliska
Pożar budynku gospodarczego w Siedliskach

Pożar budynku gospodarczego w Siedliskach

Dzisiaj około godziny 19.00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w naszej miejscowości.

Nasi druhowie do akcji wyjechali natychmiast samochodem GBARt. Byliśmy na miejscu drudzy zaraz po zastępie z posterunku czasowego PSP w naszej miejscowości. Chwilę potem na miejsce dotarły 2 zastępy z OSP KSRG Tuchów, OSP Dąbrówka Tuchowska i OSP Lubaszowa.

W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia ogniem był objęty cały budynek gospodarczy, w którego skład wchodziły stodoła i obora. Pożarem zagrożony był drewniany dom, który bezpośrednio sąsiadował z palącym się budynkiem gospodarczym.

W pierwszej fazie akcji działania polegały na podaniu prądów wody na palący się budynek oraz uniemożliwieniu się przedostania ognia na drewniany dom.

W kolejne fazie akcji działania polegały na przelewaniu się palącego siania i słomy, dogaszaniu tlących się elementów konstrukcji budynku oraz pracach rozbiórkowych. Ze względu na porę dnia teren działań został oświetlony. Droga powiatowa na czas działań była zamknięta, a wodę dowożono spod naszej remizy oraz z terenu obok stacji benzynowej.

W działaniach trwających 2,5 godziny wzięły udział: GBARt OSP KSRG Siedliska, GBARt PSP Tarnów posterunek Siedliska, GBARt i GBA OSP KSRG Tuchów, GBA OSP Dąbrówka Tuchowska, GBA OSP Lubaszowa, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Dołącz do nas
Google+