OSP Siedliska
Ćwiczenia na obwodnicy Tuchowa

Ćwiczenia na obwodnicy Tuchowa

We wtorek (21.06.2022r.) druhowie z naszej jednostki wzięli udział w ćwiczeniach, które odbyły się na obwodnicy Tuchowa, która w najbliższym czasie będzie oddana do użytku.

Oprócz naszej OSP w ćwiczeniach tych wzięły udział wszystkie aktywne bojowo jednostki OSP z gminy Tuchów, a także jednostka OSP Ryglice oraz strażacy zawodowi z PSP JRG 1 i JRG 2 Tarnów.

Scenariusz zakładał, że w jednym czasie doszło do wypadku drogowego oraz 2 zdarzeń przeciwpowodziowych. Nasza jednostka dostała nakaz wyjazdu do wypadku drogowego, który okazał się wypadkiem masowym z kilkonastoma osobami poszkodowanymi. Wraz z innymi jednostkami OSP musieliśmy zastosować procedury obowiązujące przy takich zdarzeniach, czyli m.in. udzielić poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy czy też ewakuować ich ze strefy zagrożenia. W czasie tych ćwiczeń wydzieleni obserwatorzy oceniali sposób wykonywanych zadań.

Po skończonych ćwiczeniach odbyło się podsumowanie manewrów. Z naszej strony możemy dodać, że te ćwiczenia były niezwykle potrzebne, uczące i uświadamiające wiele rzeczy, z którymi się możemy spotkać w realnych działaniach.

W tych ćwiczeniach udział wzięło 6 druhów z naszej OSP zastępem GBARt 3,5/16, a także 2 członków naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy pełnili rolę pozorantów podczas wypadku masowego i mogli obserwować działania służb.

Poniżej fotorelacja z tych ćwiczeń, przedstawiająca naszych druhów w akcji i naszych 2 młodych pozorantów, która została zaczerpnięta ze stron: Capuccino112.eu - Powiatowy Portal Ratowniczy, Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski i jacekjozefczyk.com - fotograf. Zachęcamy do odwiedzenia tych stron, gdzie znajduje się szczegółowa relacja, ze wszystkich 3 scenariuszy ćwiczeń.

Dołącz do nas
Google+