OSP Siedliska
Próbna ewakuacja szkoły podstawowej

Próbna ewakuacja szkoły podstawowej

We wtorkowe przedpołudnie (22.10.2019r.) strażacy ochotnicy z naszej OSP oraz strażacy zawodowi z Posterunku Czasowego PSP w naszej miejscowości, na zaproszenie dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedliskach im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - P. Lucyny Jamki, wzięli udział w próbnej ewakuacji szkoły podstawowej.

Do zadań strażaków należała kontrola poprawności ewakuacji. Dzieci wraz z opiekunami po usłyszeniu dzwonków ostrzegawczych udały się z budynku szkoły do hali sportowej oraz na plac obok szkoły. Zostały sprawdzone pomieszczenia w budynku, co było równoznaczne z zapoznaniem się z obiektem szkolnym, w tym z drogami ewakuacyjnymi.

Takie ćwiczenia mają zarówno przygotować dzieci by sprawnie i bez paniki mogły się ewakuować ze strefy zagrożenia w przypadku realnego zdarzenia, jak i strażaków by mogli być gotowi do ewakuacji dzieci i posiadali wiedzę na temat budynków Szkoły Podstawowej w Siedliskach.

W ćwiczeniach wzięło udział 6 druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach oraz 5 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, którzy stacjonują na Posterunku Czasowym PSP w Siedliskach.

Dołącz do nas
Google+