OSP Piotrkowice
Działania przeciwpowodziowe

Działania przeciwpowodziowe

Dni 16 i 17 maja na długo zapadną w pamięci naszym druhom, ponieważ kilkukrotnie wzywani byliśmy do zdarzeń związanych z powodzią w naszym regionie.

Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy 16 maja wczesnym porankiem około godziny 7:45. Dotyczyło ono kobiety uwięzionej w podtopionym domu. Nasze działania polegały na ewakuacji poszkodowanej przy użyciu pontonu. Następnie zadysponowano nas do miejscowości Łowczów w celu oceny aktualnej sytuacji powodziowej. Po krótkich oględzinach wróciliśmy do naszej miejscowości, gdzie zabezpieczaliśmy domy mieszkańców zagrożone zalaniem workami z piaskiem. Po tych działaniach wróciliśmy do remizy. Spokój nie potrwał jednak długo, ponieważ w związku z nadchodzącą falą powodziową zadysponowano nas około godziny 22:00 do miejscowości Tuchów w celu umacniania wałów przeciwpowodziowych przy ulicy Stawarza. Była to dla naszych druhów ciężka i długa noc. Działania prowadziliśmy bowiem do godziny 6:00 rano. Polegały one na ustawianiu rękawów przeciwpowodziowych oraz zabezpieczaniu newralgicznych punktów wału workami z pisakiem. W działaniach tych uczestniczyło 13 osób z naszej jednostki.

Ponownie syrena wezwała do remizy naszych druhów 17 maja około godziny 17:30. Naszym zadaniem było usunięcie namulisk z lokalnych dróg, udrożnienie rowów oraz wypompowanie wody z piwnicy w miejscowości Łowczów. Po około 3 godzinach wróciliśmy do naszej jednostki

Dołącz do nas
Google+