OSP Zgłobice
Gminny Dzień Strażaka - Gminy Tarnów

Gminny Dzień Strażaka - Gminy Tarnów

W dniu 31 maja 2014 odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Jednostki OSP z terenu Gminy Tarnów zgromadziły się na parkingu przy kościele parafialnym w Koszycach Małych skąd w przemarszu udali się na mszę świętą, która w ich intencji odprawiona została o godzinie 14.00.

Po zakończonej mszy jednostki OSP w przejeździe na sygnałach udali się na teren przy remizy OSP w Koszycach Wielkich gdzie miały miejsce dalsze obchody.

Uroczystość rozpoczęto od przeglądu pododdziałów, którego dokonał Członek Zarządu Głównego Związku OSP RP Ksawery Stefańczyk składającym meldunek był Komendant Gminny OSP dh Jan Michalik.
Następnie nastąpiło wciągnięcie przez poczet flagowy flagi państwowej na maszt.

Nastąpiło powitanie zgromadzonych gości m.in. obecni byli Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, z-ca Wójta Sławomir Wojtasik oraz Elżbieta Chrząszcz, przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera, Radny Powiatowy Tomasz Stelmach.

Swoje słowa do licznie zgromadzonych strażaków skierował Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz Prezes Gminny OSP dh Henryk Solak.

Podczas obchodów nastąpiło również wręczenie medali o odznaczeń za zasługi dla pożarnictwa.

Najmłodsi uczniowie szkoły przygotowali dla strażaków niespodziankę, wręczając każdemu strażakowi i strażaczce po symbolicznym kwiatku.

Po zakończeniu części oficjalnej obchodów Dnia Strażaka poczty sztandarowe oraz druhowie udali się w defiladzie na miejsce odmeldowania.

Kolejnymi punktami festynu były występny dzieci, koncert zespołu 40% Blusa.
Nie zabrakło również tradycyjnie już bigosu wydawanego mieszkańcom przez Wójta Gminy Tarnów.

Ostatnim punktem obchodów była zabawa taneczna do białego rana.

Dołącz do nas
Google+