OSP Zgłobice
OSP KSRG Zgłobice na "MANII POMAGANIA"

OSP KSRG Zgłobice na "MANII POMAGANIA"

31 sierpnia w Koszycach Małych zagrał zespół PECTUS, który był gwiazdą koncertu charytatywnego "Mania Pomagania". Celem "Manii Pomagania" było wsparcie trójki chorych dzieci z terenu Gminy Tarnów: Justynki, Pawła i Sławka. Wydarzenie już po raz drugi zorganizowała Gmina Tarnów wspólnie z radiem RDN Małopolska. Oprócz koncertu zespołu PECTUS na terenie koszyckiego boiska odbyły się kulinarne zmagania Seniorów, turniej rzutów karnych czy występ zespołu INCEPCJA.

A pomóc mógł każdy, kto pojawił się w Koszycach Małych 31 sierpnia. Na miejscowym boisku sportowym już od godziny 15.00 się działo. Na dobry początek Seniorzy z Gminy Tarnów zmierzyli się w kulinarnym konkursie „Master Senior”. Każdy miał okazję przekonać się, w której miejscowości posiadają najlepszy przepis na sałatkę. Najbardziej smakowała jury sałatka seniorów z Koszyc Małych, drugie miejsce przypadło mieszkankom Zbylitowskiej Góry, trzecie zaś seniorkom z Jodłówki Wałki.
Następnie każdy miał szansa strzelić karnego, w światło bramiki bronionej przez znane nam z terenu Gminy osobym. Zobaczyć można było m.in z-ca Wójta Sławomira Wojtasik, pana Marka Smosna, Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Dyrektor Reklamy Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz Paweł Jucha, a także radni oraz dziennikarze radiowi. Na scenie pojawiły się młode muzyczne talenty, a także tarnowski zespół INCEPCJA.

W trakcie wydarzenia odbyły się dwie odsłony licytacji charytatywnej. Ten kto wzioł w nich udział stał się posiadaczem koszulek z podpisami znanych polskich zespołów, sprzętu RTV oraz innych rzeczy przekazanych przez sponsorów. Atrakcyjne nagrody przyniósł również konkurs „Maniacy Pomocy”. Każdy, kto w trakcie imprezy „za charytatywnego grosika” zakupi na kiermaszu m.in. ciasto, bigos czy regionalne produkty od Koła Gospodyń Wiejskich, wziął udział w losowaniu rowerów, jak i innych nagród ufundowanych przez sponsorów

Finał imprezy to wieczorne godziny, kiedy na scenie pojawi się zespół PECTUS. Muzycy porwali publiczność prezentując takie przeboje, jak 'Barcelona', 'Szkoła marzeń' czy 'Oceany'. Koncert w Koszycach Małych był dla zespołu powrotem w rodzinne strony.

Naszym druhnom i druhom udało się spotkać z zespołem i uzyskac pamiątkowe zdjecia oraz oczywiście autorgaf dla jednostki :).

materiał dh. K.B

Dołącz do nas
Google+