OSP Zgłobice
Dożynki Gminy Tarnów

Dożynki Gminy Tarnów

W dniu 17 sierpnia 2014 roku odbyły się główne obchody uroczystości Dożynkowych Gminy Tarnów w Zbylitowskiej Górze!

Rozpoczęcie odbbyło się o godzinie 15.00 polową Mszą św. dziękczynna odprawiona na stadionie. Przewodniczył jej Biskup Jan Piotrowski. Po nich staropolskie obrzędy dożynkowe wykonało Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskich, a gminne miejscowości zmierzyły się w konkursie wieńca dożynkowego. Starostami dożynek byli rolnicy Barbara Czermak z Nowodworza oraz Jan Kubala z Jodłówki – Wałek.
W czasie dożynek była okazja skosztowania gminnych specjałów oraz tradycyjnych produktów lokalnych, spróbować lotu balonem, wziąść udział w loterii z wartościowymi nagrodami. Przez cały czas czynny był również kiermasz ze stoiskami produktów i usług.
Po wyłonieniu najpiękniejszych wieńców dożynkowych, scenę przejeli we władanie trzej panowie z kabaretu PAKA. Ostatnie takie trio na polskiej scenie kabaretowej obiecuje, że każdy, kto pojawi się na ich występie zapłacze. Ze śmiechu oczywiście. A po nich było pierwsze granie w wykonaniu młodych, i bardzo uzdolnionych tarnowskich muzyków z zespołu SMALL CAFE.
Kolejny punkt programu około godziny 21 ze sceny popłynęły utwory „Biała armia”, „Ta sama chwila” czy „Rzeka marzeń”. Beata Kozidrak i zespół Bajm w półtoragodzinnej uczcie muzycznej.

Jednostka nasza w tym roku, będzie uczestniczyła w zabezpieczeniu obszaru wydarzenia, rozprowadzając kierujących na parkingi wraz z pozostałymi jednostkami OSP z terenu Gminy.

 

relacja z dożynek http://217.117.128.155/index.php?option=com_content&view=article&id=869%3Adoynki

http://www.tarnowianin.com/n/kultura/8709/bajm-na-dozynkach-gminy-tarnow--zdjecia

http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/3525,dozynki-gminy-tarnow.html

Dołącz do nas
Google+