OSP Zgłobice
„CZAS NA STRAŻ"- II ZAWODY PILARZY W ZAKLICZYNIE

„CZAS NA STRAŻ"- II ZAWODY PILARZY W ZAKLICZYNIE

25 sierpnia 2013 odbyły się już drugie zawody pilarzy strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych.

Imprezę rozpoczęto od pokazów ratowniczo - gaśniczych w wykonaniu jednostki gospodarzy OSP Zakliczyn. Można było przekonać się jak wygląda gaszenie pożaru z użyciem piany gaśniczej, ratowanie płonącego człowieka oraz udzielanie pierwszej pomocy. Jak również sposób dostania się oraz ratunek poszkodowanego z domu z licznymi przeszkodami, poprzez użycie posiadanego na wyposażeniu straży sprzętu specjalistycznego. Zgromadzona publiczność uczestniczyła także w pokazie gaszenia płonącego wozu i testowanie sprzętu na nowo poświęconym samochodzie strażackim jednostki OSP Zakliczyn.

W tym roku również nasza jednostka została zaproszona do wzięcia udziału w rywalizacji. Drużynę naszą reprezentowali godnie dh Łukasz Halibożek, dh Jakub Winkowski oraz w rezerwie dh Rafał Karaś.

Zawodnicy mierzyli się w trzech konkurencjach. Pierwsza składanie piły spalinowej oraz przecięcie dwóch odcinków pnia jednego od góry drugiego od dołu. Druga konkurencja cięcie dwóch odcinków pnia piłą ręczną na zasadzie "moja twoja". Trzecia konkurencja pocięcie dwóch pniaków siekierą każdy na osiem kawałków i przeniesienie ich w koszyku w wyznaczone miejsce przed sceną. Podczas każdej z konkurencji jednostka nasza zajmowała trzecie miejsce.
Ostatecznie klasyfikacja przedstawiła się następująco:

I miejsce OSP Siemiechów
II miejsce OSP Tarnów-Rzędzin
III miejsce OSP ZGŁOBICE

Naszym druhom gratulujemy godnej postawy i miłej rywalizacji.

W zawodach wzięło udział łącznie dziewięć jednostek m.in jeszcze nasze zaprzyjaźnione jednostki OSP Filipowice, OSP Zakrzów oraz oczywiście gospodarze OSP Zakliczyn.

Dołącz do nas
Google+