OSP Zgłobice
Dwa pożary traw podczas jednego wyjazdu

Dwa pożary traw podczas jednego wyjazdu

Dwa pożary traw podczas jednego wyjazdu

Wczoraj tj.02.04.2014 o godzinie 16.19 zostaliśmy zadysponowani wraz z jednostką OSP Koszyce Małe do pomocy druhom z OSP Koszyce Wielkie przy gaszeniu trawy i krzaków w miejscowości Koszyce Wielkie.
Ogień został zlokalizowany niedaleko rzeki Białej. Po dojeździe i rozpoznaniu sytuacji przystąpiliśmy do działań gaśniczych przy użyciu wody i tłumic po 40 minutach akcja gaśnicza dobiegła końca i dowódca podjął decyzje o zakończeniu dziań. Spaleniu uległo 80 arów.
W trakcie zwijania linii i składnia sprzętu dyżurny MSK Tarnów po uprzednim rozpoznaniu sytuacji z naszymi środkami gaśniczymi dał dyspozycję zmiany rejon działań i zadysponował nas do kolejnego pożaru tym razem paliły się tereny trawiaste częściowo zalesione w Zgłobicach na ul. Krzywej.
Po dojeździe na miejsce poprosiliśmy o wsparcie jednostki z OSP Koszyce Małe ponieważ pożarem objęte było już ok 60 arów. Akcja ta wymagało dużej ilości wody do ugaszenia ludzkiej głupoty. Zużyto 9,5 tys litrów wody. Spaleniu uległo 90 arów nieużytków.

Siły i środki biorące udział w obu zdarzeniach:
OSP KSRG Zgłobice – JELCZ GCBA 6/32 - 9 druhów
OSP Koszyce Wielkie - Iveco GBA 2,3/8 – 6 druhów
OSP Koszyce Małe - Iveco GBA 2,9/16 - 6 druhów

Ł.H.

Ps. Dziękujemy druhom działajacymi z nami przy wspólnej akcji za zdjęcia

Dołącz do nas
Google+