OSP Zgłobice
Ćwiczenia z ratownictwa technicznego oraz pierwszej pomocy

Ćwiczenia z ratownictwa technicznego oraz pierwszej pomocy

Druhowie z naszej jednostki podnoszą swoje umiejętności również w wewnętrznych strukturach jednostki. Ostatnim czasem zostało organizowane szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego.

W dniu 22 marca 2014 roku druhowie z naszej jednostki odbyli ćwiczenia na auto złomie DeSal w Łukanowicach.

Ćwiczenia poprowadził dh naszej jednostki oraz mł. kpt. Paweł Węc z PSP Tarnów. Dzięki uprzejmości właścicieli i pracowników DeSal-u druhowie nasi mieli możliwość poćwiczenia na dwóch samochodach.

Pierwsza część polegała na dokładny poćwiczeniu zasad przygotowania i działań różnych założeń podczas wypadku drogowego. Wyciąganie poszkodowanego z zakleszczonego samochodu oraz udzielaniu niezbędnej pomocy.

Druga część polegała już na konkretnych założeniach. W wyniku wypadku zakleszczeniu w samochodzie ulega kierowca. Stan poszkodowanego jest poważny. Ratownicy muszą jak najszybciej dostać się do środka i udzielić niezbędnej pomocy. Podczas prowadzonych działań poszkodowany przestaje oddychać co wymaga natychmiastowego działania.


Ćwiczenia były bardzo owocne. Pomogły udoskonalić nam zakres działań i prac wykonywanych podczas wypadku. Korzystając z doświadczenia dh Pawła mogliśmy dokonać przeanalizowanie różnych sytuacji, które mogą nas spotkać na miejscu zdarzenia.


Składamy serdeczne podziękowania dla panów z auto złomu DeSal za możliwość odbycia ćwiczeń i udostępnienia samochodów. Zgodnie z obietnicą jeszcze skorzystamy z panów uprzejmości.


Dziękujemy druhom biorącym udział w ćwiczeniach i druhnie Katarzynie Biel za przygotowanie i zorganizowanie ćwiczeń.
Kolejne ćwiczenia już wkrótce.
Brali równiez udział Krzysztof Damian, Mariusz Haba, Andrzej Szostakiewicz

Dołącz do nas
Google+