OSP Jodłówka-Wałki
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w JRG 1 w Tarnowie

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w JRG 1 w Tarnowie

Dnia 11.05.14r odbyły się powiatowe obchody dnia strażaka w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej numer 1 w Tarnowie. Obecny był także nasz poczet sztandarowy wraz z Komendantem Gminnym Janem Michalikiem.

Uroczystości rozpoczęły się pod budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ulicy Klikowskiej. Na miejsce o godzinie 8:30 przybyło kilkanaście jednostek reprezentujących poszczególne gminy z powiatu Tarnowskiego. Po zameldowaniu się wszystkich pocztów sztandarowych Strażacy przemaszerowali do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, w którym o godzinie 9:00 odprawiona została msza święta. Po uroczystej mszy, delegacje udały się na plac wewnętrzny Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Tarnowie. Następnie odbył się apel, który przebiegł według następującego scenariusza:

raport
przegląd pododdziałów
podniesienie flagi państwowej
wręczenie nominacji i odznaczeń
poświęcenie nowego sprzętu ratowniczo – gaśniczego
wystąpienie zaproszonych gości
zakończenie – złożenie raportu

Na uroczystości przybyło wielu znamienitych gości m.in.: Urszula Augustyn, Robert Wardzała, Michał Wojtkiewicz, Józef Rojek, Andrzej Sztorc, Małopolski Komendant Wojewódzki nadbrygadier Andrzej Mróz, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Członek Zarządu Głównego ZOSP RP druh Ksawery Stefańczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego – Zbigniew Karciński, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych z terenu powiatu.

Dołącz do nas
Google+