OSP Jodłówka-Wałki
I Rajd Rowerowy "Tour de Gmina Tarnów"

I Rajd Rowerowy "Tour de Gmina Tarnów"

Już od godzin przedpołudniowych trwały zapisy na „I Rajd Rowerowy Tour de gmina Tarnów – Szlakiem AK”. O godzinie 14 w miejscu startu rajdu zjawiło się blisko dwustu cyklistów, których nie zraziła pochmurna pogoda z widmem rychłego deszczu.

Rowerzyści prezentowali się prawdziwie biało – czerwono, gdyż manifestowali swe przywiązanie do barw narodowych nie tylko kolorem ubrania, chorągiewkami na rowerach ale i biało – czerwonymi opaskami, które otrzymał każdy uczestnik rajdu. W role kierowników startu rajdu wcielili się parlamentarzysta Edward Czesak oraz zastępca wójta gminy Tarnów Sławomir Wojtasik. Kiedy biało – czerwona taśma poszła w górę, dwieście rowerów wyruszyło na szlak rajdu, który wiódł piętnastokilometrową rekreacyjną trasą przez Wolę Rzędzińską i Jodłówkę – Wałki. Po oddaleniu się peletonu, dla pozostałych na „Placu Bohaterów Armii Krajowej” mieszkańców słowno – muzyczną prelekcję na temat wolańskich struktur Armii Krajowej zaprezentował Mirosław Poświatowski.

A pierwsi rowerzyści zaczęli pojawiać się na mecie rajdu już po około trzydziestu minutach. Na każdego z nich czekał wzmacniający bigos, przygotowany przez organizatorów. Kiedy wszyscy uczestnicy zjawili się na mecie, odbyło się wręczenie nagród. Trójka najmłodszych rowerzystów: Szymon Turlej, Piotr Chrapusta oraz Radosław Kotul otrzymali zestawy gadżetów. Organizatorzy przygotowali też rower jako nagrodę dla najstarszego uczestnika rajdu. W trakcie zmagań okazało się jednak, że dwóch uczestników: pan Józef Głuszak (75 l.) oraz pan Czesław Prendota (85 l.) znacznie przewyższa, nie tylko wiekiem ale i kondycją fizyczną, większość z jadących w rajdzie rowerzystów. Organizatorzy postanowili więc obydwóch panów uhonorować nagrodami w postaci rowerów. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

- Cieszymy się że nowa propozycja w naszym kalendarzu wydarzeń kulturalnych – rajd rowerowy, mimo chłodnej pogody, przyciągnęła tak licznie mieszkańców. Na pewno będziemy podobny rajd organizować w kolejnych latach. – mówi Anna Pieczarka, dyrektor gminnego Centrum Animacji Kulturalnej organizującego wydarzenie. - W gminie Tarnów staramy się wprowadzać do programów tradycyjnych uroczystości patriotycznych elementy zabawy, sportu, rozrywki. Dzięki temu udaje się nam przyciągnąć w szczególności dzieci i młodzież. Bo patriotyczne wartości można przecież przekazywać poprzez radosną zabawę – dodaje.
źródło: www.gmina.tarnow.pl

Dodatkowo Nasza jednostka OSP i jednostka OSP Wola Rzędzińska uczestniczyła w zabezpieczeniu toru rowerzystom która biegła od Centrum Wola Rzędzińska przez Jodłówka - Wałki Centrum i z powrotem do Wola Rzędzińska Centrum. Wszystko przebiegło pomyślnie i bez żadnych komplikacji. Wszyscy rowerzyści zdrowo i bezpieczni przejechali cały rajd.

Dołącz do nas
Google+