OSP Jodłówka-Wałki
100 lecie Naszej straży OSP

100 lecie Naszej straży OSP

Piękną pogodę oraz wiele atrakcji przygotowali organizatorzy dla wszystkich, którzy pojawili się w niedzielę, 9 czerwca, w Jodłówce - Wałkach by świętować jubileusz stulecia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystości rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej. Następnie uczestnicy obchodów, w tym delegacje wszystkich jednostek OSP z terenu gminy wraz z pocztami sztandarowymi, w uroczystym przemarszu udali się pod miejscową remizę.

Po przeglądzie pododdziałów przeprowadzonym przez dowódcę uroczystości Waldemara Plebanka, głos zabrał wójt Grzegorz Kozioł - Chciałbym zwrócić uwagę na drogę, którą OSP Jodłówka-Wałki przeszła przez minione sto lat - od tej grupki społeczników, którzy jeszcze w okresie zaborów, w przededniu I wojny światowej nie mieli nic prócz zapału, po dzień dzisiejszy, w którym strażacy dysponują nie tylko pięknie wyremontowaną strażnicą, ale także nowoczesnym sprzętem, który wykorzystywany jest w różnorodnych akcjach ratowniczych. Chylę czoła przed wszystkimi strażakami-ochotnikami z terenu gminy Tarnów, którzy zawsze są, kiedy tylko jest taka potrzeba. - mówił wójt. Włodarz naszej gminy przywitał również wszystkich zgromadzonych, w tym m.in. przybyłych gości: parlamentarzystę Andrzeja Sztorca, wojewodę Andrzeja Harężlaka, wójta sąsiedzkiej gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora, członka Zarządu Głównego OSP RP Ksawerego Stefańczyka, zastępcę Komendanta Miejskiego PSP Roberta Kłóska, wicestarostę powiatu tarnowskiego Mirosława Banacha oraz członka zarządu powiatu Józefa Lazarowicza. Wręczono szereg medali i odznaczeń.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rodzinną zabawę. Organizatorzy uroczystości: OSP Jodłówka – Wałki przygotowali atrakcje dla każdego.

Godnym uwagi jest fakt, iż na świętowanie swojego jubileuszu, strażacy-ochotnicy z Jodłówki-Wałek pozyskali dofinansowanie z funduszy unijnych, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów. W ramach przedsięwzięcia udało się zorganizować uroczystość o charakterze edukacyjno-kulturalnym mającym na celu pielęgnacje lokalnego dziedzictwa historycznego. Należy nadmienić, że za środki z projektu strażacy – ochotnicy mogli wynająć scenę, zespół taneczny, nagłośnienie, catering, nowy sztandar oraz wiele innych rzeczy.

Dołącz do nas
Google+