OSP Jodłówka-Wałki
Spotkanie Strażaków – Ochotników

Spotkanie Strażaków – Ochotników

W piątek, 18 października w Domu Wielofunkcyjnym w Radlnej odbyło się zorganizowane przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej spotkanie Strażaków – Ochotników z wszystkich jednostek OSP działających na terenie gminy Tarnów.

Spotkanie było okazją do podziękowania strażakom za ich pełną poświęcenia służbę, co uczynili w imieniu mieszkańców przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera oraz wójt Grzegorz Kozioł. – Jesteśmy wdzięczni za cały Wasz trud, za całe poświęcenie wkładane w bezinteresowną pomoc innym. W imieniu samorządu obiecuję, iż tą naszą wdzięczność będziemy nadal okazywać poprzez zabezpieczanie zaplecza dla działalności Ochotniczych Straży Pożarnych – mówił włodarz naszej gminy. A o tym, iż ta pomoc samorządu już jest duża przypomniał zgromadzonym Komendant Gminny OSP Jan Michalik – Dziękując za wsparcie pragnę w tym miejscu pochwalić się, iż gmina Tarnów zajęła w mijającym roku pierwsze miejsce w powiecie pod względem zakupów wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – mówił.

Przypomnijmy, iż na terenie gminy Tarnów działa 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, do których należy ponad sześćset Druhen i Druhów. Strażacy oprócz gaszenia pożarów pomagają przy powodziach, podtopieniach, usuwaniu skutków nawałnic, wypadkach drogowych, dbają też o bezpieczeństwo mieszkańców podczas uroczystości organizowanych na terenie gminy Tarnów oraz imprez masowych, gdzie ich skuteczność wielokrotnie doceniała już policja. Nie straszne są im również wyjątkowe zadania, jak chociażby pomoc w przesuwaniu siedlisk bobrów czy obrona mieszkańców przed szerszeniami czy osami.
Wszystkim Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Tarnów życzymy wytrwałości oraz satysfakcji z pełnionej służby. Wszystkiego dobrego!

Dołącz do nas
Google+