OSP Jodłówka-Wałki
Mania Pomagania z zespołem "PECTUS"

Mania Pomagania z zespołem "PECTUS"

Konkurs kulinarny seniorów, charytatywne rzuty karne, występy młodych artystów i koncert zespołu PECTUS przyciągnęły do Koszyc Małych tłumy Maniaków Pomagania. Niestety w lipcu wówczas pogoda pokrzyżowała plany. Na szczęście tym razem niebo było łaskawe i Mania Pomagania ogarnęła całą okolicę. Celem wydarzenia, które już po raz drugi zorganizowała wspólnie Gmina Tarnów i Radio RDN Małopolska, była pomoc trójce dzieci z terenu gminy Tarnów: Justynce, Pawłowi i Sławkowi.

Manię Pomagania rozpoczęły kulinarne zmagania Klubów Seniora z gminy Tarnów. Do akcji przyłączyły się wszystkie z nich, przygotowując najróżniejsze sałatki. I to właśnie je oceniła komisja konkursowa, wybierając tym samym zwycięzcę, który otrzymał tytuł „Master Seniora”. Kubki smakowe Teresy Mitery z Koła Gospodyń Wiejskich, Pawła Juchy z RDN Małopolska, Jana Kubali – przedsiębiorcy z Jodłówki – Wałek,ks. Jerzego Mondla proboszcza parafii w Koszycach Małych oraz wójta Grzegorza Kozioła uznały, że najlepszy przepis na sałatkę zna Klub Seniora z Koszyc Małych, i to właśnie jego członkowie od dziś mogą poszczycić się tytułem „Master Senior”. Na podium uplasowały się również kluby ze Zbylitowskiej Góry oraz Jodłówki – Wałek. Pozostałym Klubom przyznano wyróżnienia. Następnie każdy za przysłowiowego grosika mógł skosztować warzywnych pyszności od Seniorów.

A kiedy nad Koszycami rozległo się głośne „PECTUS, PECTUS” wiadomo było, że nadciąga siła braci. I faktycznie siłę można było wyczuć w każdym dźwięku zaśpiewanym i zagranym przez Tomka, Maćka, Marka i Mateusza Szczepaników, którzy porwali publiczność. Oceany, Barcelona czy Szkoła marzeń sprawiały, że cały stadion śpiewał i falował wraz z zespołem. Po koncercie chłopaki cierpliwie rozdawali autografy oraz pozowali do pamiątkowych zdjęć, dbając, by żaden fan nie opuścił stadionu bez spotkania ze swoim idolem.

Wydarzenie zorganizowano dzięki wsparciu sponsorów: WIALAN, LEIER, SKOK KWIATKOWSKIEGO, MEGAEL, Polskie Składy Budowlane, SUFIGS, VENTOR, WES – BUD, Piekarnia – Cukiernia Strusinianka, Copytec, EMKA MED., REDRUK, KOL-MED, FAITHNET, Wrześniak Tadeusz Huta Szkła Gospodarczego, Restauracja KASYNO Mościce.

źródło: www.gmina.tarnow.pl

Wszystkie jednostki z Gminy Tarnów, rewelacyjnie spisały się w kierowaniu ruchem, oraz układaniu samochodów na wyznaczone parkingi. Wszystkie przebiegło zgodnie z planem i bez żadnej "wpadki". Osobą kierującą tą całą operacją, był nasz naczelnik, a zarazem komendant gminny Jan Michalik. OSP KSRG Wola Rzędzińska była obecna jako zabezpieczenie przeciwpożarowe, a także jako ratownicy medyczni w "punkcie medycznym".

Więcej zdjęć pod linkiem: https://plus.google.com/photos/107912877068496255957/albums/6054845046503397073?banner=pwa

Dołącz do nas
Google+