OSP Jodłówka-Wałki
Dożynki Gminy Tarnów z zespołem "BAJM"

Dożynki Gminy Tarnów z zespołem "BAJM"

Rewelacyjna Beata Kozidrak z zespołem BAJM, tysiące widzów, występ kabaretu PAKA, koncert zespołu Small Cafe, tradycyjne obrzędy i konkurs wieńca dożynkowego. To wszystko wydarzyło się podczas tegorocznych Dożynek Gminy Tarnów, które odbyły się w dniach 16-17 sierpnia w Zbylitowskiej Górze. To największe wydarzenie kulturalne w gminie Tarnów z roku na rok gromadzi coraz większą publiczność przybywającą z całego regionu.

O oprawę Eucharystii zadbała orkiestra dęta OSP z Woli Rzędzińskiej. Nie zabrakło również pocztów sztandarowych zarówno jednostek OSP jak i szkół z terenu gminy Tarnów.

Następnie przyszedł czas na tradycyjne obrzędy dożynkowe. Jak zwykle nie zawiodły Panie z wolańskiego Koła Gospodyń Wiejskich, przygotowując staropolski obrzęd. Oprócz tradycyjnych śpiewów, pojawiły się przygotowane specjalnie na tę okazję przyśpiewki, opisujące każdą gminną miejscowość. W trakcie obrzędu Starostowie dożynek – Barbara Czermak z Poręby Radlnej oraz Jan Kubala z Jodłówki – Wałek złożyli na ręce włodarza gminy chleb upieczony z tegorocznych zbiorów. Następnie wraz z przedstawicielami samorządu częstowali nim przybyłych gości.

Jednym z najważniejszych symboli dożynkowych są oczywiście wieńce. W tym roku do konkursu uwiły je grupy dożynkowe reprezentujące jedenaście sołectw z gminy Tarnów. Piękne kompozycje ze zbóż, owoców i kwiatów oceniło jury w składzie: Anna Frühauf, Danuta Gębiś oraz Anita Ruszel. W kategorii wieńca tradycyjnego jednogłośnie zwyciężył wieniec z Poręby Radlnej przed Nowodworzem i Zgłobicami. Wieniec z Poręby Radlnej będzie reprezentował naszą gminę na wyższych szczeblach konkursów wieńców dożynkowych. Natomiast w kategorii wieńca nowoczesnego pierwsze miejsce zajął wieniec z Błonia a drugie przypadło Zawadzie.

Nie obyło się także bez smakowania specjałów gminnych, kabaretu PAKA i Small Cafe i także z gwoździem programu, zespołu BAJM z Beatą Kozidrak.
via: www.gmina.tarnow.pl

Oczywiście druhowie ze wszystkich jednostek gminnych OSP, uczestniczyło w zabezpieczeniu ruchu oraz jego kierowanie na właściwe parkingi. Wszystko odbyło się bez kłopotów i bardzo dokładnie. Nadzorował nas komendant gminny Jan Michalik.

Więcej zdjęć z Dożynek na stronie: http://217.117.128.155/index.php?option=com_content&view=article&id=869%3Adoynki

Dołącz do nas
Google+