OSP Jodłówka-Wałki
Wichura

Wichura

Święto świętem. Na uroczystość Bożego Ciała zaświeciło Nam przez chmury słońce. O godzinie 15:15 nad Naszą miejscowością przeszedł bardzo gwałtowny, kilkunasto sekundowy tajfun(wichura) z potężnym wiatrem jak przy tornadzie któremu towarzyszył potężny deszcz i burza z piorunami.

O godzinie 15:20 zawyła syrena OSP Jodłówka - Wałki. Mimo dużych utrudnień, na syrenę zgłosił się komplet ochotników a nawet nadmiar. Był to stos połamanych drzew która zatarasowały drogę na części miejscowości, Jodłówka. Szybka interwencja ochotników, przyczyniła się do szybkiej likwidacji szkód. Samochody zostały wstrzymane a także autobusy. Drzewa zostały pocięte i strącone. Było bardzo dużo trudności. Z tej akcji można wynieść, że nie zawsze potrzeba nowoczesnego sprzętu aby sprostać wymagającym wyzwaniom. Na genialny pomysł weszli nasi ochotnicy. Na największej koronie drzew została wielka, gruba gałąź którą było konieczne zdjęcie w celu uniknięcia katastrofy. Wystarczyła nam drabina i coś do strącenia konara, ale nikt na tę drabinę nie wszedł. Akcja zakończyła się pomyślnie, nikt nie doznał żadnych ran, ani zadrapań. Na drogach w innych częściach leżały pozostałe inne drzewa drzewa, które zostały w mgnieniu oka usunięte.
Ale to nie koniec. Doszły Nas słuchy, że na torach zostały splątane linie wysokiego napięcia co nie umożliwia przejazd pociągom. Na miejsca zostało wezwane PSP Tarnów i inna jednostka KSRG.

Dołącz do nas
Google+