OSP Jodłówka-Wałki
Przygoda Rowerowa z trenerem Markiem Cieślakiem

Przygoda Rowerowa z trenerem Markiem Cieślakiem

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, wykład policjanta o bezpieczeństwie na drodze, oraz przejazd rowerowy z trenerem tarnowskich „Jaskółek” Markiem Cieślakiem to tylko kilka z atrakcji jakie czekały w miniony wtorek, 15 października, na uczniów Szkoły Podstawowej w Jodłówce – Wałkach.

Wydarzenie pod hasłem „Rowerowa przygoda z trenerem Markiem Cieślakiem” zorganizowano w ramach wojewódzkiej akcji „Odblaskowa szkoła”. - Z nadejściem jesieni nasila się problem związany z wypadkami na drogach. Dlatego nasi uczniowie już po raz trzeci uczestniczą w wojewódzkim konkursie „Odblaskowa szkoła” – informuje dyrektor placówki Krystyna Dudoń - W ramach tej akcji podejmujemy różnorodne, motywujące do myślenia o bezpieczeństwie na drodze, działania. Są to konkursy, „odblaskowe” zawody sportowe czy akcje rozdawania kierowcom ulotek. Uczniowie tradycyjnie otrzymali również specjalne kamizelki oraz inne gadżety odblaskowe, które nie dość, że sprawiły im wiele radości, to zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo dzieciaków. – dodaje. I właśnie jednym z takich działań organizowanych pod hasłem „Bądź widoczny na drodze” było wtorkowe wydarzenie „Rowerowa przygoda z trenerem Markiem Cieślakiem”. Łączyło ono w sobie dwie idee – propagowanie działań sprzyjających wzrostowi bezpieczeństwa na drogach oraz zachęcanie do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w gronie rodzinnym. Uczniowie mieli okazję w trakcie spotkania z ratownikiem medycznym – p. Elżbietą Boroń, dowiedzieć się jakie są podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, w szczególności jak należy radzić sobie w razie wypadku podczas jazdy rowerem. Dzieci próbowały samodzielnego bandażowania rąk czy nóg, stosując nabyte wiadomości w praktyce. Z kolei policjant, aspirant Tomasz Marek, wyjaśnił wszystkim jak powinno wyglądać bezpieczne poruszanie się po drodze, a zwłaszcza przemieszczanie się na rowerach w większej grupie osób.

Następnie dzieci spotkały się ze szkoleniowcem tarnowskich „Jaskółek” i jednocześnie trenerem żużlowej reprezentacji Polski Markiem Cieślakiem, prywatnie miłośnikiem jazdy rowerowej. Podzielił się on z młodymi słuchaczami swoją pasją, odpowiadając na liczne pytania. Następnie dzieciaki wspólnie z gościem udały się w przejazd rowerowy po okolicy. Peleton, ubrany w kamizelki odblaskowe, pilotowany przez policję oraz ubezpieczany przez strażaków z OSP w Jodłówce-Wałkach, przejechał od szkoły do boiska sportowego. Tam najmłodsi uczniowie rywalizowali w wyścigach rowerowych, natomiast rodzice dzieci z klas 0 - VI przygotowali ognisko, na którym zmęczeni jazdą czy zawodami milusińscy mogli upiec kiełbaskę, a także zjeść pieczone ziemniaki. Regeneracji sił służyły także słodycze oraz ciepłe napoje. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a trener Marek Cieślak ochoczo podpisywał zdjęcia, rozdając autografy licznej rzeszy młodych fanów czarnego sportu.
Oczywiście nie obyło się bez zabezpieczenia bezpieczeństwa dzieci przez Naszą straż. Samochodem rozpoznawczym marki Lublin 378[k]51 były zabezpieczone dzieci na drogach publicznych.

Dołącz do nas
Google+