OSP Brzezinka
Pracowity początek Nowego Roku.

Pracowity początek Nowego Roku.

Początek Nowego Roku okazał się dla PSP oraz naszej jednostki dosyć pracowity.

Około 15 minut po północy, nasza jednostka została zaalarmowana przez SKKP w Oświęcimiu. Zgłoszenie dotyczyło palących się krzewów oraz choinek przy restauracji w miejscowości Babice, gdzie trwała impreza sylwestrowa. Kiedy dojechaliśmy, na miejscu  działały już dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej, które bardzo szybko uporały się z zagrożeniem. 

W drodze powrotnej do koszar zostaliśmy zadysponowani do kolejnego zdarzenia, tym razem pożar śmieci za garażem na ul. Dymitra Mendelejewa w Oświęcimiu. Razem z jednym zastępem PSP (GCBA 5/40 SCANIA) niezwłocznie udaliśmy się na miejsce. Ciężki pojazd przybył na miejsce jako pierwszy i szybko zlokalizował zagrożenie. OSP Brzezinka pomogła w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Działania zakończyły się o godzinie 00:51. 

Kolejne zdarzenie dotyczyło palących się kontenerów na odpady przy ul. Janusza Kusocińskiego w Oświęcimiu. Do tego zdarzenia został zadysponowany ponownie nasz zastęp oraz po około minucie ciężka Scania z "państwówki". Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp naszej OSP. Strażacy przy użyciu szybkiego natarcia oraz wideł kątowych ugasili, przegrzebali oraz przelali pozostałości ze spalonego kosza. Spaleniu uległ jeden pojemnik na odpady, a dwa uległy lekkiemu nadpaleniu. Koniec działań nastąpił o godzinie 1:09.

 

Z góry przepraszamy za jakość zdjęć! (słabe światło oraz telefon komórkowy jako aparat fotograficzny ;)).

 

Dołącz do nas
Google+