OSP Kęty
3 x współpraca - Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza zaprasza!

3 x współpraca - Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza zaprasza!

Już wkrótce!

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty serdecznie zaprasza na czwartą już edycję Warsztatów Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik 2013 „3 x WSPÓŁPRACA”, połączoną z obchodami 10-lecia GPR.

Warsztaty rozpoczną się 6 września od spotkania roboczego poszczególnych grup. 7 września uczestników przedsięwzięcia czekają liczne wykłady, które odbędą się w Domu Kultury w Kętach, a następnie wytchnienie przy muzyce na żywo. Ta część warsztatów będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców Kęt i okolic. Na scenie plenerowej przy DK już o godzinie 17. wystąpią Netka i Max Korner Crew oraz uczestnicy Kęckich Nocy Rockowych, o 20. rozpocznie się natomiast koncert zespołu Wielebny Accustic.

Bardzo ciekawie zapowiada się także ostatni, otwarty dzień warsztatów, który zorganizowany zostanie na terenach rekreacyjnych przy ul. Sobieskiego 36 w Kętach. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty zaprasza wszystkich zainteresowanych do spróbowania „zupy z kopką” i „ESKI strażackiej”, a także na paradę czworonożnych ratowników, pokaz sprzętu ratowniczego, prezentację Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa i Fundacji ITAKA oraz sztafetę współpracy zespołów ratowniczych. Jednym z najciekawszych punktów programu będzie również pokaz nowoczesnych technik prowadzenia akcji poszukiwawczych, w którym wezmą udział śmigłowiec, drony i quady. Na tereny rekreacyjne strażacy i ratownicy 8 września zapraszają w godzinach od 10 do 15.

W ramach promocji wrześniowych warsztatów 31 sierpnia /sobota/ na kęckim rynku odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "GPR OSP Kęty w działaniach z psami ratowniczymi". Od 12.00 w namiocie ratowniczym będzie możliwość podziwiania prac plastycznych dzieci. Od godziny 17.00 do dyspozycji uczestników wydarzenia będą czworonożni ratownicy. Wyniki odczytane zostaną o godz. 19.00. Potem dla wszystkich przybyłych na rynek strażacy zaplanowali niespodziankę... O 19.30 rozpocznie się „slajdowisko”, połączone z pokazami filmów dokumentujących działania GPR.

 

Oprac. car

Dołącz do nas
Google+