OSP Kęty
Strażacka niedziela: Drzewa na drodze i konfitury w ogniu

Strażacka niedziela: Drzewa na drodze i konfitury w ogniu

Chociaż miniony weekend szczęśliwie nie obfitował w poważne zdarzenia drogowe oraz pożary, nasi strażacy i tak mieli ręce pełne roboty. O to, by zbyt długo nie odpoczywali, postarali się wczoraj (22 września) leśni „dowcipnisie”, zapominalscy kucharze oraz nieuważni kierowcy.

Najpierw, ok. godz. 19:30, OSP Kęty Podlesie otrzymało zgłoszenie o konarach blokujących przejazd ulicą Żeromskiego. Na miejscu okazało się, że za ten stan rzeczy nie odpowiada matka natura, lecz… ludzka głupota. Nieznane dotychczas osoby wyciągnęły drewno z lasu i z premedytacją pozostawiły na drodze.

Nieco później, ok. godz. 21:30, do akcji gaśniczej wezwane zostały duże siły służb ratunkowych. W ogniu miał stanąć blok mieszczący się na os. 700-lecia w Kętach. Jakże duże musiało być zdziwienie załóg dwóch zastępów OSP Kęty, trzech zastępów PSP Oświęcim oraz radiowozów i karetek, kiedy okazało się, że duży dym skrywa małe, kuchenne nieszczęście. Spaleniu uległy tylko… konfitury.

Kiedy część strażaków walczyła z przypalonymi słodkościami, jeden z kęckich zastępów OSP usuwał plamę oleju, który wyciekł po kolizji drogowej z jednego z pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Akcja „olejowa” przebiegała na ul. Krótkiej i – jak sama nazwa miejsca wymaga – nie trwała zbyt długo.

 

Źródło: kęty.pl

Dołącz do nas
Google+