OSP Kęty
Poszukiwania zaginionej osoby- Bieńkówka/ Rajsko

Poszukiwania zaginionej osoby- Bieńkówka/ Rajsko

Ostatnie dni lipca Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza OSP Kęty może uznać za bardzo pracowite. W tym czasie została zadysponowana do dwóch akcji poszukiwawczych na terenie powiatu suskiego i oświęcimskiego.

28 lipca 2013 roku o godzinie 22:00 podniesiono alarm do poszukiwań 65-letniego mężczyzny w miejscowości Bieńkówka k. Suchej Beskidzkiej. Z wywiadu ustalono, że mężczyzna tego dnia przed południem wybrał się na zbiór borówek i do wieczora nie wrócił. Akcja była bardzo trudna i wyczerpująca. Poszukiwania utrudniały: czas – większość w nocy, trudny teren – górzysty, o różnicach wysokości ponad 200 metrów w odniesieniu do poziomu morza oraz temperatura powietrza – bliska 40 st. C w cieniu. Ciało poszukiwanego zostało odnalezione przed południem 29 lipca 2013 roku.

Do kolejnych poszukiwań, tym razem w Rajsku, GPR OSP Kęty zadysponowano 30 lipca. Tam zaginionym okazał się również mężczyzna, 53-letni mieszkaniec Witkowic. Poszukiwany w poniedziałek 29 lipca około godziny 13:00 opuścił zakład opiekuńczo-leczniczy i nie wrócił. Wraz z ratownikami z PSP Oświęcim oraz OSP Rajsko i OSP Oświęcim przeszukano kilkadziesiąt hektarów terenu wokół zakładu opiekuńczo leczniczego. Do poszukiwań wykorzystano również policyjny helikopter wyposażony w kamerę termowizyjną jednak bez rezultatu.

Dołącz do nas
Google+