OSP Kęty
II Warsztaty Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych Ogrodzieniec 2013

II Warsztaty Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych Ogrodzieniec 2013

Dziś straż pożarna to już nie tylko ochrona przed pożarami.

W dniach 15-16 czerwca w gminie Ogrodzieniec odbyły się warsztaty wysokościowe specjalistycznych grup działających przy OSP, w których udział wzięła również sekcja wysokościowa z naszej jednostki. Organizatorem warsztatów byli druhowie z Ogrodzieńca.

Było to drugie tego typu spotkanie jednostek OSP dotyczące jednocześnie ratownictwa poszukiwawczego i wysokościowego, które miało umożliwić wymianę doświadczeń oraz przyczynić się do rozwoju tych specjalizacji ratowniczych.

Krępa i Góra Birów stały się na dwa weekendowe dni miejscem szlifowania najtrudniejszych ratowniczych umiejętności. Z bliskich i odległych rejonów kraju zjechali ratownicy wyspecjalizowani w działaniach wysokościowych.

Dzięki warsztatom uczestnicy, członkowie jednostek ratowniczych, mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności dotyczące sprzętu, technik oraz taktyki stosowanej w ratownictwie poszukiwawczym, wysokościowym oraz w kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Mieli możliwość wymienić poglądy, doświadczenia oraz doskonalić zasady współpracy i współdziałania.

/ tekst: www.sgfp.com.pl/

/foto: OSP Kety oraz portal: Powiat Zawierciański: https://www.facebook.com/powiat.zawiercianski.7/

Dołącz do nas
Google+