OSP Kęty Podlesie
Przedszkolaki z wizytą w OSP Kęty Podlesie

Przedszkolaki z wizytą w OSP Kęty Podlesie

W poniedziałkowe przedpołudnie, 6 maja, remizę OSP Kęty Podlesie odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Kętach. Dzieci przyniosły ze sobą kwiaty oraz album z pięknymi pracami plastycznymi przedstawiającymi strażaków, jakie własnoręcznie wykonały w przedszkolu z okazji strażackiego święta. Strażacy zrewanżowali się słodkim poczęstunkiem oraz zaprosili do zwiedzania remizy a także zapoznania się ze sprzętem pożarniczym.

Dzieci zobaczyły więc garaże, szatnię, w której zobaczyły jak szybko potrafi się przebrać strażak, chętni przymierzali także strażackie hełmy, a po strażackiej izbie pamięci oprowadzał sam prezes.
Przyszła także pora na zapoznaniem się ze sprzętem strażackim - goście obejrzeli samochody i ich wyposażenie, mieli także możliwość sami spróbować swoich sił w posługiwaniu się tym sprzętem. Poszła więc w ruch hydronetka, linie szybkiego natarcia, prądownica turbo a także ciężki argument w postaci działka wodno - pianowego na dachu samochodu STAR. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się działaniom strażaków, wielu z nich zapowiedziało, że jak podrosną to wstąpią w strażackie szeregi.

Dołącz do nas
Google+