OSP Kęty Podlesie
Rywalizowali z najlepszymi

Rywalizowali z najlepszymi

W dniach 28 - 31 stycznia odbywała się dziewiąta już edycja Zimowych Międzynarodowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym. Do rywalizacji przystąpiło 55 załóg reprezentujących szpitale i stacje pogotowia ratunkowego z Polski i z zagranicy (wystartowały także zespoły z Ukrainy, Estonii, Turcji, Litwy i Grecji).

Wśród nich znalazła się także drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach Podlesiu. Trzech strażaków ochotników a jednocześnie ratowników medycznych rywalizowało jak równy z równym z doświadczonymi rywalami. W trakcie Mistrzostw musieli zmierzyć się z pięcioma przygotowanymi przez sędziów zadaniami w Szczyrku, Bystrej, Czechowicach - Dziedzicach i Bielsku - Białej.
Mistrzostwa to nie tylko rywalizacja - to także okazja do poszerzenia wiedzy, przećwiczenia procedur i wymiany doświadczeń. W oczekiwaniu na start do zadań uczestnicy mieli okazję wziąć udział w panelach naukowych dotyczących problematyki pracy ratowników medycznych.
Najbardziej widowiskowym punktem programu była nauka jazdy w kolumnie pojazdów uprzywilejowanych, podczas którego kolumna 50 karetek z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową przejechała spod bielskiej Castoramy do Szczyrku.


Nasi strażacy Mistrzostwa ukończyli w środku stawki - na 24 miejscu, uzyskując 190 punktów na 275 możliwych, co biorąc pod uwagę fakt, że byli jedyną drużyną, która nie reprezentowała szpitala bądź stacji pogotowia ratunkowego, oraz że był to ich pierwszy start w takich zawodach należy uznać za wielki sukces.
W tym miejscu należy podziękować tym, którzy wsparli nasz start w Mistrzostwach: Oddziałowi Kęty Maltańskiej Służby Medycznej za nieodpłatne użyczenie karetki wraz z wyposażeniem, Burmistrzowi Gminy Kęty za objęcie patronatem wyjazdu naszej drużyny oraz sfinansowanie wynajmu brakującego sprzętu medycznego, Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku Białej za umożliwienie ćwiczeń ze sprzętem medycznym.

Dołącz do nas
Google+