OSP Kęty Podlesie

IX Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Już za tydzień, we wtorek, 28 stycznia 2014 r. w Szczyrku startuje IX już edycja Zimowych mistrzostw w ratownictwie medycznym. W mistrzostwach weźmie udział 46 załóg z Polski oraz 12 zespołów zagranicznych, reprezentujących szpitale czy stacje pogotowia ratunkowego.

Już za tydzień, we wtorek, 28 stycznia 2014 r. w Szczyrku startuje IX już edycja Zimowych mistrzostw w ratownictwie medycznym. W mistrzostwach weźmie udział 46 załóg z Polski oraz 12 zespołów zagranicznych, reprezentujących szpitale czy stacje pogotowia ratunkowego. Wśród tych załóg znalazł się także zespół z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach Podlesiu. Udział w Mistrzostwach to nagroda za zwycięstwo w IV Manewrach Maltańsko - Strażackich, które odbyły się w październiku 2013 r. w Czańcu. Nagrodę ufundowało Bielskie Pogotowie Ratunkowe.
Z uwagi na to że są to zawody dla Zespołów Ratownictwa Medycznego, konieczne było pozyskanie odpowiedniego sprzętu - tu z pomocą przyszli nasi przyjaciele z Oddziału Kęty Maltańskiej Służby Medycznej użyczając karetkę wraz z kierowcą oraz Burmistrz Gminy Kęty, który objął nasz wyjazd do Szczyrku swoim patronatem a także sfinansował wypożyczenie brakującego sprzętu medycznego, dodatkowo nasza drużyna korzysta z możliwości ćwiczeń ze sprzętem medycznym pod okiem wykładowców Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku Białej, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.
Czym dla nas są te Mistrzostwa? Przede wszystkim chcemy pokazać, że strażacy też potrafią udzielać pomocy medycznej potrzebującym i że nie na darmo się szkolimy i pozyskujemy dzięki darczyńcom i sponsorom kosztowny sprzęt medyczny. Chcemy również godnie reprezentować gminę Kęty a także całe województwo małopolskie - oprócz naszej drużyny w mistrzostwach z terenu naszego województwa weźmie udział tylko Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.
Tak było w ubiegłym roku:
Czy w tym roku też będzie biało? Zobaczymy. Wiemy tylko że czekają na nas cztery dni mistrzostw, zadania w dzień i nocy a także panele naukowe, dające możliwość poszerzenia swojej wiedzy, tak by lepiej nieść pomoc potrzebującym.

Strona mistrzostw: http://pogotowie.bielsko.pl/mistrzostwa/

Dołącz do nas
Google+