OSP Bulowice
Szkody po Halnym

Szkody po Halnym

Noc z 4/5 marca była dla strażaków powiatu bardzo pracowita ze względu na silny wiatr oraz dużą liczbę pożarów traw.

Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 22.20. Dotyczyło ono zerwanej blachy na kominie przy ul. Krakowskiej w Bulowicach. Do zdarzenia wyjechał zastęp 517[K]54.
W trakcie zabezpieczania zerwanej blachy wpłynęło kolejne zgłoszenie którym był pożar trawy przy ul. Lipowej w Bulowicach. Na miejsce natychmiast udał się nasz drugi zastęp 517[K]53 oraz został prze dysponowany zastęp 517[K]54 z pierwszego zdarzenia. Ze względu na silny wiatr do pomocy wezwano OSP Kęty 519[K]86. Spaleniu uległo ok. 1 ha nieużytków.
Prosto z pożaru traw zastęp 517[K]54 został zadysponowany do uszkodzonego dachu na ul. Kwiatowej w Bulowicach, a następnie do powalonego drzewa na ul. Krakowskiej w Bulowicach. Zastęp 517[K]53 cały czas zabezpieczał urwane przewody energetyczne które były przyczyną pożaru. Oba zastępy zakończyły działania ok. 3 nad ranem

Rano 5.03.2017r o godz. 8.40 zostaliśmy zaalarmowani do powalonego drzewa na ul. Sportowej
Następnie o 11.05 jeden zastęp udał się na ul. Bielską do uszkodzonego dachu. Po zakończeniu działań zostaliśmy zadysponowani do ostatniego zdarzenia na ul. Witkowskiej. Znajdowało się tam pochylone drzewo które zagrażało pieszym oraz pojazdom.

Dołącz do nas
Google+