Remiza

Siedziba naszej OSP mieści się w budynku remizy przy ul. Strażackiej 6.

 remiza1.JPG

 

 

 

 

 

 

W latach przedwojennych była tutaj drewniany barak będący pozostałością wytwórni dachówek zbudowanej przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Był to budynek konstrukcji drewnianej obitej deskami. Po zakończeniu produkcji dachówki od 1930 r. budynek ten służył przez długie lata straży jako remiza a ludności jako świetlica.

maj 1938 1.jpg

 

 

 

 

 

 

W 1956 r. rozpoczęto budowę nowego budynku remizy który zakończono w 1959 r. Budynek zawierał sale widowiskową wraz z kuchnią oraz jeden boks garażowy.

budowa4.jpg

 

 

 

 

 

 

W roku 1974 rozpoczęto rozbudowę budynku remizy. Projekt nowego budynku wykonał w czynie społecznym mieszkaniec Rodak Wiesław Kardynał i zaofiarował również nadzór nad budową. Dnia 12 maja przy udziale młodzieży i społeczeństwa zalano ławy fundamentowe pod nową część budynku straży. W 1979 roku oddano uroczyście budynek. Równocześnie z oddaniem budynku przekazano sztandar i samochód bojowy Star 25 dla naszej jednostki.

straż05.jpg

 

 

 

 

 

W czerwcu 2011 r. rozpoczęto remont części widowiskowej remizy. Remontowaną część budynku oddano do użytku wiosną 2013r.

Remiza 2013.jpg

 

Dołącz do nas
Google+