OSP Rodaki
XV Dożynki Województwa Małopolskiego

XV Dożynki Województwa Małopolskiego

8 września Rodaki były gospodarzem XV Dożynek Województwa Małopolskiego. Na tą uroczystość przybyło 71 delegacji wieńcowych z całego naszego województwa oraz wielu gości.

W sród nich byli m. in. doradca Prezydenta RP Andrzej Hałasiewicz, Wojewoda Małopolski Jerzy Miler, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa Zofia Szalczyk, Poseł do parlamentu europejskiego Róża Thun, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Posłowie Lidnia Gądek, Józef Lasota , Jacek Osuch i inni. Uroczystość rozpoczęła się mszą świetą odprawioną przez biskupa Grzegorza Kaszaka w kościele parafialnym M. B. Częstochowskiej w Rodakach. Po mszy świetej w uroczystym korowodzie uczestnicy udali się na plac przy remizie OSP i Szkole Podstwowejw Rodakach, gdzie odbyła się część artystyczna uroczystości. Część artystyczna rozpoczęła się obrzędem dożynkowym, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rodakach i uczniów Szkoły Podstwowej w Rodakach, przy oprawie muzycznej zespołu Rodaczanie. Następnie starostowe dożynek Agnieszka i Rafał Barczykowie - mieszkańcy Rodak, przekazali uroczyście bochen chleba marszałkowi województwa małopolskiego Markowi Sowie. Marszałek oraz wójt Klucz w towarzystwie zaproszonych gości częstowali chlebem uczestników dożynek.
 Następnie przed publicznością wystąpił zespół śpiewaczy "Rodaczanki" działajacy przy KGW w Rodakach, zespół "Wolbromiacy" z Wolbromia, chór "Ziemia Kluczewska", zespoły dzieciece i młodziezowe z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach , Zespół Pieśni i Tańca "Łapanowianie" wraz z kapela Ludową z Łapanowa , zespół  "TESAMEE..." z GOK w Kluczach oraz zespół Rodaczanie z Rodak. Gwiazdą wieczoru był zespół "Trebunie - Tutki", którego koncert  zakończył pokaz sztucznych ogni, a ponim rozpoczeła się zabawa taneczna, która zakończyła się późnym wieczorem. 

Jednym z punktów programu dożynek był Wojewódzki Konkurs Wieńców Dożynkowych. Komisja wskazała dwa najładniejsze z nich. W kategorii wieńcawspółczesnego wygrały panie z KGW w Baczynie, a w kategorii wieńca tradycyjnego zwycieżyło stoważyszenie "Wolanie" z Woli Lubeckiej. Jedenastu strażaków z naszej jednostki w tym dniu zabezpieczało i pomagało w organizacji tej imprezy. Byli to: R. Karolczyk, J. Domagała, P. Domagała, D. Grzegorczyk, D. Antosiak, M. Oruba, M. Paszyński, D. Jeziorny, K. Majewski, J. Szeląg, P. Świstak, D. Ziaja.

Więcej inforamcji o tym wydarzeniu na: www.rodaki.pl oraz www.osp.rodaki.pl i www.parafiarodaki.pl

Dołącz do nas
Google+