OSP Rodaki
Ćwiczenia taktyczno bojowe w zakładzie Velvet CARE Sp z o. o. w Kluczach

Ćwiczenia taktyczno bojowe w zakładzie Velvet CARE Sp z o. o. w Kluczach

W dniu 18.10.2013r. o godzinie 11.16 zostaliśmy zadysponowani do pożaru w fabryce papieru w Kluczach. Po przybyciu na miejsce okazało się, że symulowany jest pożar wózka widłowego w jednej z hal magazynowych zakładu.

Naszym pierwszym zadaniem było zbudowanie lini zasilającej do działajcego już na miejscu pojazdu JRG Olkusz. Z powodu rowijającego się pozorowanego pożaru podano kolejny pąd wody z zewnątrz na palącą sie halę i zadysponowano kolejne SIS z JRG Olkusz i JRG Wolbrom. Do dziłań wprowadzono podnośnik hydrauliczny oraz dwa działka wodno-pianowe, z których podano kolejne prądy wody na pozorowany pożar. Z powodu niewystarczajacej ilości wody pobieranej z sieci hadrantowej zakładu oraz samochodów gaśniczych do gaszenia pożaru, zadysponowano z Krakowa wóz wężowy SW3000, oraz agregat pompowy AP8000, od którego wykonano magistralę W110 tłoczącą wodę z pobliskiej oczyszczalni do terenu prowadzonych działań gaśniczych. Po zakończeniu ćwiczeń udano się do remizy OSP Rodaki gdzie podsumowano i omówiono przebieg przeprowadzonych działań.

Obserwatorami ćwiczeń byli: Komendant Państwowej Starzy Pożarnej w Olkuszu mł. bryg. Dariusz Wilk, dowódca Zakładowej Straży Pożarnej Krzysztof Ogonek, Inspektor zakaładowy BHP Tomasz Madura oraz przedstawiciel Urzędu Gminy Klucze Andrzej Janik. W ćwiczeniach udział brało 55 strażaków z jednostek JRG Olkusz, JRG Wolbrom, JRG Kraków, zakładowej straży pożarnej oraz jednostek OSP z Bydlina i Rodak.    

 

 

Dołącz do nas
Google+