OSP Bukowno Miasto
Wizyta młodzieży z Francji w naszej remizie.

Wizyta młodzieży z Francji w naszej remizie.

Ponad sześćdziesięciu młodych Francuzów wraz z swoimi opiekunami oraz nauczycielami i dyrekcją Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie odwiedziło miejscową remizę OSP. Była to pierwsza tego typu wizyta uczniów z Francji w ramach wymiany z uczniami ZS nr 1 w Bukownie. Przybyłych gości powitał bardzo serdecznie naczelnik wraz ze swoim zastępcą. Francuzi mieli możliwość obejrzenia samochodów oraz sprzętu będącego na wyposażeniu naszej jednostki, zadawali pytania oraz mogli "poczuć" się jak prawdziwi ochotnicy.

Ponad sześćdziesięciu młodych Francuzów wraz z swoimi opiekunami oraz nauczycielami i dyrekcją Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie odwiedziło miejscową remizę OSP. Była to pierwsza tego typu wizyta uczniów z Francji w ramach wymiany z uczniami ZS nr 1 w Bukownie.

Przybyłych gości powitał bardzo serdecznie naczelnik wraz ze swoim zastępcą. Francuzi mieli możliwość obejrzenia samochodów oraz sprzętu będącego na wyposażeniu naszej jednostki, zadawali pytania oraz mogli "poczuć" się jak prawdziwi ochotnicy ubierając się w mundur bojowy wraz z całym ekwipunkiem strażackim niezbędnym do działań w trudnych warunkach.

Kolejnym punktem spotkania był pokaz pierwszej pomocy wykonany przez naszych druhów, chętni mogli również zaprezentować swoje umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na wcześniej przygotowanym fantomie. Następnie udaliśmy się alarmowo na polanę przy remizie by zaprezentować możliwości bojowe naszego Stara 266, młodzież miała możliwość gaszenia linią szybkiego natarcia oraz
zobaczyć moc i działania gaśnicze prowadzone przy użyciu działka wodno - pianowego zamontowanego na wozie.

Na koniec spotkania Francuzi podziękowali nam za poświęcony czas, pokazy i atrakcje jakie dla nich przygotowaliśmy, my zaś wręczyliśmy naszym gościom pamiątkową strażacką maskotkę z herbem naszej jednostki.

Dołącz do nas
Google+