OSP Krzykawa
III Małopolski Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Klucze

III Małopolski Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Klucze

W dniu 10.08.2013r. w Kluczach odbył się III Małopolski Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zlocie brało udział ponad 100 drużyn z województw małopolskiego i śląskiego. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Krzykawa również brała czynny udział w/w zlocie.

Zlot rozpoczął się na Pustyni Błędowskiej. Główną atrakcją miały być pokazy skoków spadochronowych VI Brygady Powietrzno Desantowej, niestety ze względu na warunki pogodowe pokaz nie doszedł do skutku. Pogoda nie pozwoliła także na pokaz zrzutu wody na wyznaczony cel na terenie Pustyni, jednak mieliśmy możliwość podziwiania możliwości terenowych, bojowych wozów strażackich w trudnych warunkach piasków Pustuni Błędowskiej. Młodzi adepci sztuki pożarniczej mogli zobaczyć takie pojazdy jak Ural czy SKOT

Po zakończonym pokazie na Pustyni Błedowskiej przenieśliśmy się na stadion Gminny w Kluczach przy ulicy Rudnickej, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie III Małopolskiego Zlotu MDP przez Gospodarzy a także licznie przybyłych gości z władz krajowych i wojewódzkich.

W następnej kolejności rozpoczęły się zabawy sportowe oraz konkurencje zręcznościowe m.in. rzut bojką do celu na stawie czy wspinaczka na górę Czubatkę gdzie członkowie MDP mieli okazję poćwiczyć udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu.
Na zakończenie toru przeszkód na stadionie czekały na wszystkich gorące posiłki i inne atrakcje.

W Zlocie MDP OSP Krzykawa udział brali: Kika Janusz (Prezes OSP Krzykawa oraz Prezes Gminny ZOSP RP w Bolesławu), Dąbek Damian (Sekretarz Zarządu OSP Krzykawa, v-ce Przewodniczący Gminnej KR w ZOSP RP w Bolesławiu, Opiekun MDP Krzykawa) oraz członkowie MDP : Jakub Pasternak, Dawid Czyż, Jakub Kocjan, Przemysław Białas, Paweł Celny i Piotr Celny. 

Dołącz do nas
Google+