OSP Wierzbanowa
100 - lecie OSP w Wiśniowej

100 - lecie OSP w Wiśniowej

Dzień 7 lipca br. był okazją dla mieszkańców Wiśniowej do świętowania obchodów 100 – lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej.

Obchody tego doniosłego święta rozpoczęto zbiórką pododdziałów i przemarszem do kościoła pw. Św. Marcina, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta. Następnie pododdziały i poczty sztandarowe udały się na plac obok remizy, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Dokonano raportu i przeglądu pododdziałów oraz uroczystego podniesienia flagi na maszt. Zasłużeni strażacy zostali uhonorowani odznaczeniami i medalami okolicznościowymi. Imprezę uświetniła obecność Pani Poseł na Sejm RP Joanny Bobowskiej, Pana Wojewody Jerzego Millera oraz Pana Wicestarosty Tomasza Susia. (tekst: UG Wiśniowa)

Naszą jednostkę na uroczystośći reprezentowało 7 druhów: Prezes - S.Rokosz, Wiceprezes - S.Murzyn, Naczelnik - J.Muta, Czł. Zarządu - A.Jamróz, Czł. Kom. Rew - J.Rokosz, Kronikarz - P.Malec oraz St.Strażak - Józef Jania.

Dołącz do nas
Google+