OSP Nawojowa Góra
Obcinka drzew

Obcinka drzew

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku zajęliśmy się obcinką gałęzi drzew przy drogach naszego sołectwa.

W sobotni poranek (we wczesnych dla młodzieży, a to ona stanowiła większość  obecnych, godzinach) pod remizą OSP Nawojowa Góra dało się słyszeć odpalane silniki pilarek spainowych, zobaczyć można było przygotowane siekiery i miotły, a gdy wóz bojowy w całej okazałości wyłonił się z boksu garażowego, wiadomym było, że nasi strażacy udają się na teren naszej miejscowości, zająć się gałęziami, które utrudniają przejazd, zagrażają przechodniom, zasłaniają uliczne latarnie czy znaki, itp. 

Po kilku godzinach naszej cięzkiej pracy i wywiezieniu kilkunastu m3 gałęzi, stwierdziliśmy, że plan założony przez nas na poczatku dnia wykonaliśmy w 100%. Dopiero około godziny 13:00 mogliśmy udać się do remizy, aby nareszcie odpocząć i zjeść śniadanie.

Planujemy w niedługim okresie przeprowadzić kolejną akcję obcinki, dlatego uprzejmie prosimy wszystkich mieszkańcow Nawojowej Góry o zgłaszanie ulic, które wymagają naszej interwencji. Zgłoszenia moża składać u p. Sołtys Klaudii Węgrzyn w bibliotece w Domu Gromadzkim, bądź  też nagrywając się na naszą automatyczną sekretarkę pod nr. tel. 012 282 50 90.

Dołącz do nas
Google+