OSP Nawojowa Góra

Zamontowanie Systemu Powiadomień SMS

Jako, że zbiórka w ramach Dni Ochrony Przeciwpożarowej wypadła w naszej miejscowości udanie (jeszcze raz pragniemy wszystkim darczyńcom serdecznie podziękować) już kilka dni później w naszej remizie został zamontowany system powiadamiania SMS.

Już od dłuższego czasu wiadomym było, że sama syrena alarmowa to za mało i przydałby się w naszej jednostce coraz bardziej popularny system powiadamiania za pomocą wiadomości SMS wysyłanych na osobiste numery telefonów naszych strażaków. Jest to jednak urządzenie drogie, jak na nasze możliwości, a biorąc pod uwagę ostatnie remonty i zakupy poczynione przez Jednostkę, nasi druhowie musieli się wykazać cierpliwością w tej kwestii. W końcu Zarząd OSP podjął decyzję, że środki z tegorocznej zbiórki zostaną w całości przekazane na ten, jakże istotny, cel. Należy tutaj nadmienić, że częste były głosy, że sama zbiórka nie wystarczy i trzeba będzie sięgnąć do naszego, nadwyrężonego w ostatnim czasie, budżetu. Mieszkańcy Nawojowej Góry podeszli jednak do tematu wzorowo, czego efektem było zebranie kwoty nieznacznie przekraczającej koszt zakupu i montażu takiego systemu.

Całość prac wykonał Pan Mariusz Halota, któremu pragniemy serdecznie podziękować za wykazane zaangaażowanie, podpowiedzi i wskazówki dotyczące działania systemu. Po pierwszych próbach użycia okazuje się, że system jest "strzałem w dziesiątkę", który znacząco poprawi współpacę wewnątrz Jednostki, usprawni przepływ informacji wśród członków, a co najważniejsze podniesie naszą gotowość bojową na wyższy poziom. Miejmy nadzieję, że system będzie jak najmniej razy wzywał naszych strażaków do działań ratowniczo-gaśniczych.

Dołącz do nas
Google+