OSP Nawojowa Góra
Piknik Strażacki

Piknik Strażacki

W dniu 04.05.2014r. po raz drugi na rynku w Krzeszowicach odbył się Piknik Strażacki w którym uczestniczyły wszystkie jednostki z Gminy Krzeszowice

Jak w ubiegłym roku na osoby, które odwiedziły płytę rynku czekało sporo atrakcji. Każda z jednostek OSP zaprezentowała swój wóz bojowy oraz posiadane wyposażenie. Była to też okazja do zaprezentowania historii i obecnego profilu jednostki.

Druhowie z OSP Nawojowa Góra, jak się to już przyjęło, zaserwowali przybyłym na Piknik przepyszną Grochówkę, która mimo przygotowanych 1000 porcji rozeszła się w mgnieniu oka. Oprócz tego prowadzili również stanowisko z Kartami Ratowniczymi w Pojeździe gdzie poszerzali wiedzę mieszkańców Gminy na ten temat jak również wydawali te karty zainteresowanym osobą.

Na Pikniku dzieci mogły pokonać tor przeszkód w Krainie Strażackiej i ugasić ”pożar” na trzech stanowiskach za co otrzymywały Dyplomy ”Strażaka Wszechstronnego”, a Ci nieco starsi mieli możliwość zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową, która również dotarła na tą imprezę. Podobnie jak w roku ubiegłym na Pikniku wystąpiła także Orkiestra Dęta z OSP Czerna .

Burmistrz Gminy Krzeszowice, Czesław Bartl, wręczył wyróżnienia Zasłużonym Strażakom, którzy wybijali się swoją postawą. Z naszej jednostki wyróżniony został dh. Józef Księżyc za co serdecznie mu gratulujemy.

Piknik zakończył uroczysty przejazd wszystkich wozów Strażackich ulicami Krzeszowic.

Dołącz do nas
Google+