OSP Nawojowa Góra
Uroczyste przekazanie umundurowania bojowego

Uroczyste przekazanie umundurowania bojowego

Wtorkowy wieczór dla naszej jednostki był owocny w otrzymanie nowego sprzętu. Lecz tym razem nie został pozyskany on od sponsorów, do czego wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, lecz z Urzędu Gminy Krzeszowice.

We wtorek na godzinę 17:30 delegacja naszej jednostki w skłdzie: Wacław Sobczyk - Prezes, Józef Kulczycki - Naczelnik i Bartłomiej Zientara - strażak udała się do Remizy OSP w Woli Filipowskiej gdzie odbyło się uroczyste przekazanie umundurownia bojowego. Zakup sprzętu został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W przekazaniu uczestniczył m.in. Burmistrz Gminy Krzeszowice - Czesław Bartl, Komendnt Gminny - Mieczysłw Odrzywołek, Inspektor ds, OSP Urzędu Miasta - Barbara Kurdziel, Z-ca Dyrektora Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego Łukasz Smółka oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Nasza jednostka otrzymła 3 pełne komplety stroju bojowego t.j. hełmy, kominiarki, mundury, rękawice i buty oraz dodatkowo linkę asekurcyjną. Na dodatek, władze miasta obiecały że do końca roku każda z jednostek otrzyma kolejne 3 pełne komplety.

W przekazaniu uczestniczyły także m.in. jednostki z OSP: Żbik, Zalas, Nowa Góra, Czatkowice.

Po przekazaniu na każdą delegację czekał poczęstunek.

Dołącz do nas
Google+