OSP Nawojowa Góra
Ćwiczenia bojowe...

Ćwiczenia bojowe...

W dniu 15.11.2013r. nasza jednostka wzięła udział w ćwiczeniach bojowych zorganizowanych na terenie Agrokompleksu w Sance.

W piątkowe popołudnie mieszkańcy Nawojowej Góry ze zdziwieniem ale zarazem z zainteresowaniem spoglądali w kierunku placu alarmowego naszej jednostki. W czasie trwania prac przy elewacji budynku remizy, część naszych druhów, mimo braku alarmu założyła pełne mundury bojowe, zabrała radiostacje i latarki po czym wsiadła do wozu i odjechała bez jakiejkolwiek sygnalizacji wzdłuż ulicy Nawoja. Celem wyjazdu była Sanka, w której miały się odbyć ćwiczenia bojowe.

Miejsce koncentracji jednostek ustalono pod remizą OSP Sanka. Tam też spotkaliśmy się m.in. z druhami z Sanki, Tenczynka, Zalasu, Czatkowic i Rudna oraz z Komendantem Oddziału Gminnego. Po chwili wszyscy rozbiegli się do pojazdów. Jednostki wyruszały po kolei w kilkudziesięciosekundowych odstępach na teren Agrokompleksu. Po przybyciu na miejsce dowodzenie objeli druhowie z OSP Tenczynek których jednostka jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Na miejscu okazało się, że scenariusz ćwiczeń jest urozmaicony. Część jednostek walczyła z pożarem hali i zapewniała zaopatrzenie w wodę, a pozostała część odpowiedzialna była z bezpieczne usunięcie powalonych drzew. Nasza jednostka wraz z OSP Czatkowice swoją uwagę miała poświęcić głównie temu drugiemu zajęciu. Wszystko przebiegało sprawnie i bez zarzutu. Każdy bezpiecznie współpracował i cała akcja zakończyła się po około godzinie.

Po zakończeniu działań wszystkie jednostki udały się ponownie do remizy OSP w Sance gdzie były omówione wszystkie działania po czym jednostki rozjechały się do koszar.

Dołącz do nas
Google+