OSP Nawojowa Góra
Wrzesień już za nami

Wrzesień już za nami

Wzorem ubiegłego miesiąca, zapraszamy Państwa do lektury. Co wydarzyło się w naszej jednostce oraz na naszej stronie we wrześniu?

Na samym początku miesiąca zaprezentowaliśmy Państwu film stworzony przez naszego druha - Dominika Matysika, przedstawiający przejazd wozów z jednostek OSP z Gminy Krzeszowice. Dla tych, którzy jeszcze go nie widzieli zamieszczamy go poniżej:

Podsumowując miesiąc wrzesień, niesposób nie wspomnieć o wydarzeniu najważniejszym w tym miesiącu, a przewijającym się w życiu naszej jednostki przez praktycznie cały czas trwania tego miesiąca. W pierwszych dniach miesiąca została podjęta decyzja, że reprezentacja naszej jednostki weźmie udział w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo - Pożarniczej Strażaków OSP. Przygotowania, odprawy i spotkania organizacyjne zajęły nam kilka wieczorów, jednak sam wyjazd przebiegł bez żadnych zakłóceń, z czego jesteśmy zadowoleni. O udziale w samej Olimpiadzie za chwileczkę :)

Aby przybliżyć naszym Czytelnikom nieco naszą jednostkę, 7.09 pojawił się na naszej stronie artykuł prezentujący Gminę Krzeszowice, a więc nasz teren działania. 

Cały miesiąc upłynął nam na szczęście bez wyjazdu alarmowego, jednakże nie było tak, że nasz wóz bojowy stał cały czas bezczynnie w garażu. 8.09 pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze, aby pomóc w organizacji Pikniku Rodzinnego i napełnić wodą basen rekreacyjny. 

I wracamy w końcu do, jak wspominaliśmy, najważniejszego wydarzenia z życia jednostki we wrześniu. W dniach 13-15 września braliśmy udział w świetnej imprezie dla strażaków z całej Polski, a organizowanej w Szczawnicy. Udział w Olimpiadzie będziemy wspominać jeszcze przez długi czas, a dodatkowo już teraz pojawiają się głosy udziału w większej ilości imprez tego typu. Relacja z wyjazdu dostępna jest pod tym linkiem.

Na potwierdzenie naszych słów o dbaniu o nasze przygotowanie do walki z żywiołami możemy śmiało pochwalić się przebiegiem niezapowiedzianej kontroli gotowości operacyjnej, jaka odbyła się u nas 17 września. Kilka słów o przebiego kontroli i ocena naszej jednostki tutaj.

Cały czas trwają również prace przygotowujące do przeprowadzenia kolejnego dużego remontu przy naszej remizie. Kompletujemy dokumentację niezbędną do podpisania umów dotacji na dwa zadania: wymianę drzwi wewnętrznych dwuskrzydłowych (pomiędzy kuchnią-dyżurką a Salą Pamięci) oraz zakup materiałów niezbędnych do wykonania elewacji. Na szczęście "roboty papierkowej" zostaje nam coraz mniej i powoli zbliżamy się do rozpoczęcia prac budowlanych, na co wszyscy niecierpliwie czekają. 

Nie bylibyśmy zadowoleni z pracy, jaką wykonujemy na rzecz jednostki, gdybyśmy przez cały miesiąc nie nawiązali współpracy z żadną firmą. Ale strażacy z Nawojowej Góry do leniwych nie należą i efektem naszych starań oraz dobrej woli naszych Partnerów jest pozyskanie przez nas ostrzegawczych lamp drogowych (za które serdecznie dziękujemy firmie POLMO), przedłużacza elektrycznego na bębnie (podziękowania należą się firmie PAWBOL) oraz sprzętu nie tyle bojowego, jednak wpływającego na działalność jednostki w dzisiejszych czasach - komputera od firmy Asus.

Na zakończenie garść statystyk: w miesiącu wrześniu zajęliśmy 3 miejsce pod wzgędem oglądalności na portalu Strefa Druha. Dziękujemy serdecznie, że jesteście z nami! Udanego i spokojnego października ;)

Dołącz do nas
Google+