OSP Nawojowa Góra
Pogrzeb druha Edwarda Skotnickiego

Pogrzeb druha Edwarda Skotnickiego

Dnia 21.03.2012 r. nasza jednostka brała udział w smutnym wydarzeniu, pożegnania i odprowadzenia na miejsce wiecznego spoczynku naszego zasłużonego druha, wieloletniego Naczelnika OSP Nawojowa Góra, Edwarda Skotnickiego.

Edward Skotnicki, przeżywszy 83 lata, odszedł na wieczną wartę dnia 18 marca br. W mszy pogrzebowej oraz odprowadzeniu na cmentarz parafialny w Nawojowej Górze towarzyszyli mu koledzy strażacy z OSP Nawojowa Góra, OSP Sanka, OSP Krzeszowice, OSP Tenczynek, OSP Rudno, OSP Wola Filipowska, OSP Miękinia i OSP Żbik. Uroczystości pogrzebowe uświetnił udział pocztów sztandarowych, szpaler strażaków, sygnały wozów bojowych i syreny alarmowej oraz odegrana na trąbce "Cisza". W imieniu OSP Nawojowa Góra pożegnalną mowę wygłosił Wiceprezes i Zastępca Naczelnika - druh Sylwester Nawała.

"Druh Edward Skotnicki w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawojowej Górze wstąpił w roku 1945 i mając wówczas lat 15 został członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Przez dziesiątki lat był czynnym i aktywnie zaangażowanym w działaniach ratowniczych strażakiem-ochotnikiem. W latach 1978 - 1994 pełnił funkcję Naczelnika tutejszej Straży i w tym okresie OSP zakupiła ze środków własnych działkę o powierzchni 9 arów wraz z zabudowaniami, z których po ich adaptacji powstała remiza strażacka usytuowana dziś przy ulicy Nawoja numer 100. Za znaczne zaangazowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych i wychowanie wielu młodych strażaków-ochotników, Druh świętej pamięci Edward Skotnicki wyróżniony był wieloma odznaczeniami, w tym Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Był wzorem dla wielu młodych strażków - jego następców.
Żegnamy dziś znanego i cenionego strażaka-ochotnika. Odchodzi od nas na wieczną wartę. 
Druhu Naczelniku - cześć Twojej Pamięci!"

Zarząd oraz wszyscy strażacy OSP Nawojowa Góra pragną złożyć wyrazy najszczerszego współczucia i żalu z powodu śmierci Druha Skotnickiego najbliższej rodzinie oraz wszystkim znajomym i przyjaciołom Zmarłego.

Dołącz do nas
Google+