OSP Nawojowa Góra
Sierpień, Sierpień...

Sierpień, Sierpień...

Dopiero, co rozpoczynały się wakacje, a już dzieci i młodzież muszą wracać w szkolne ławy. Korzystając z okazji, że rozpoczął się wrzesień, pragniemy króciutko podsumować miniony miesiąc. Będziemy się starać robić to systematycznie, abyście mieli jeszcze lepsze "rozeznanie" co w OSP Nawojowa Góra słychać :)

Ubiegły miesiąc rozpoczęliśmy od uczczenia 69. rocznicy Powstania Warszawskiego, gdy 1.08 punktualnie o godzinie 17:00 rozległ się w naszej miejscowości dźwięk syreny alarmowej. Krótką notatkę z tego wydarzenia znajdziecie tutaj, natomiast filmik przedstawiający pracę naszej syreny w tym dniu możecie zobaczyć po kliknięciu w tym miejscu.

5.08 naszych strażaków do remizy przywołał również dźwięk syreny alarmowej. Jednak tym razem było to wezwanie do akcji. W godzinach 17:40-19:00 zastęp z naszej jednostki usuwał skutki zawalenia się ściany opuszczonego budynku. Był to już 22 wyjazd alarmowy OSP Nawojowa Góra w 2013 roku. 

8.08 jeden z naszych strażaków udał się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 3 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, gdzie mieści się również siedziba Komendy Wojewódzkiej PSP, w celu przestrojenia naszych radiostacji nasobnych oraz radiostacji przewoźnej. 

Kolejnym, wartym odnotowania, wydarzeniem w życiu naszej jednostki w miesiącu sierpniu było rozpoczęcie nasze współpracy z firmą Masterled. Firma z Wrocławia zdecydowała się przekazać naszej jednostce reflektory ledowe, które po montażu na naszym samochodzie bojowym z pewnością będą służyć naszym strażakom na wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Niedługo później, do naszej jednostki dotarła kolejna przesyłka. Był to mianowicie statyw oświetleniowy od firmy Kraftmann Automation

To nadal nie był koniec niespodzanek i prezentów, jakie czekały na naszych strażaków w sierpniu. W ciągu tego samego tygodnia dotarła kolejna paczka, a w niej sygnał pneumatyczny do wozu bojowego. W tym miejscu chcemy podziękować firmie P.U.H. IMPORT- EXPORT "TRUCK" z Tych za przekazanie wyżej wymienionego sprzętu.

Kolejny sprzęt, jaki pozyskaliśmy w sierpniu to dwa reflektory wykonane w technologii LED. Autorem prezentu, a co za tym idzie, naszym Przyjacielem okazała się firma Leding. Bardzo dziękujemy!

Tak oto w radosnych nastrojach doszliśmy  do połowy sierpnia. Dokładnie w połowie miesiąca, bo 15.08 przyszło naszym strażakom wziąć udział w uroczystości nie tyle ra1dosnej, co wywołującej refleksję, szacunek i podziw. W tym dniu poczet sztandarowy naszej jednostki wziął udział w mszy świętej i uroczystościach pod pomnikiem niepodległości w Nawojowej Górze, związanych z 93. rocznicą Bitwy Warszawskiej i Świętem Wojska Polskiego.

Kolejny dzień długiego, sierpniowego weekendu, a więc 16 sierpnia to dwa wydarzenia w życiu OSP Nawojowa Góra. Po pierwsze, druh Bartłomiej Zientara zamontował nad drzwiami garażowymi lampę Ledową do oświetlenia placu alarmowego. Lampę tę otrzymaliśmy od firmy BINO. Drugim wydarzeniem jest orzymanie kolejnej przesyłki a w niej podręcznego sprzętu ratowniczego od firmy Fiskars.

Jakby tego było mało, firma Athletic przysłała nam kolejny maszt oświetleniowy! Nasza radość sięgała zenitu! Serdecznie dziękujemy  i pozdrawiamy :)

Niejako odpowiedzią na potrzebę wyposażenia drugiego masztu w reflektor, okazała się darowizna od lokalnej firmy Elwast. Serdecznie dziękujemy za podarowany nam refektor LED!

Jednak, żebyście Państwo nie myśleli, że życie OSP Nawojowa Góra to tylko odbieranie kolejnych paczek z prezentami, ten akapit będzie dotyczył sprawy przyziemnej, jednak nieobcej nikomu z nas. Awaria! Tak, tak. Awaria dotknęła nawet nas :) Tym razem zawiódł system łączności zwany Selektywnym Wywoływaniem. Służy on do uruchamiania syreny alarmowej przez Dyspozytora Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej w Krakowie. Zostaliśmy więc niejako "uziemieni", jednak dzięki sprawnemu działaniu firmy Radioserwis awaria została szybko usunięta i znów jesteśmy mobilni. Dodatkowo, po namowie specjalistów, zdecydowaliśmy się przenieść antenę owego systemu, co powinno pozytywnie wpłynąć na jakość sygnału odbieranego z SKKM.

Duży rozgłos, jaki zyskała nasza jednostka dzięki pozyskiwaniu sprzętu i dzięki portalowi STREFA DRUHA, sprawił, że portal STRAZACKI.PL zdecydował się opublikować na swoich łamach artykuł przedstawiający nas. Tekst można przeczytać klikając w tym miejscu.

Dnia 21 sierpnia odbyło się w naszej remizie Posiedzenie Zarządu OSP, na którym poruszane były sprawy bieżące. Jak zwykle obrady przyniosły wiele pomysłów i planów, które teraz pozostaje tylko wprowadzić w życie. 

Miesiąc  zakończyliśmy z dużym "przytupem". Dlaczego? Zajrzyjcie tutaj!. W ciągu tygodnia filmik na portalu YouTube obejrzało prawie 700 osób, co daje średnią 100 osób dziennie! Dodatkowo nasza popularność również na tym zyskała, o czym przeczytacie tutaj.

Na koniec zapraszamy wszystkich do systematycznego odwiedzania niniejszej strony oraz polubienia naszego profilu na Facebook'u tutaj.

 

Dołącz do nas
Google+