OSP Nawojowa Góra
Aktywny tydzień strażaków

Aktywny tydzień strażaków

W minionym tygodniu strażacy z Nawojowej Góry dwa razy byli wzywani do akcji ratowniczo-gaśniczych. Oprócz tego, druhowie spędzili kilka godzin na innego typu wydarzeniach.

W niedzielę, 15 marca w godzinach wieczornych strażacy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej Wiary organizowanej przez Grupę Apostolską z naszej miejscowości. Zadaniem druhów było zabezpieczenie miejsc, którymi szła Droga Krzyżowa poprzez kierowanie ruchem drogowym oraz kierowanie kierowców na objazdy. 

We wtorek, 17 marca o godzinie 11:52 nasza jednostka została zadysponowana na ulicę Doły w Nawojowej Górze do pomocy karetce pogotowia ratunkowego, która ugrzęzła w błocie po wcześniejszym udzieleniu pomocy medycznej pacjentce. Po wydostaniu pojazdu na twarde podłoże działania zakończono i po kilkunastu minutach zastęp wrócił do koszar. 

Dzień poźniej, w godzinach porannych strażacy wykonywali prace przy swoim samochodzie bojowym. Pierwszym ich zadaniem był demontaż pługa do odśnieżania. Można więc rzec, że strażacy pożegnali już tegoroczną zimę. Kolejna rzecz to zainstalowanie w samochodzie kabla pomiędzy przedziałem autopompy a radiostacją w kabinie. Dzięki temu będzie możliwa instalacja w tylnym schowku dodatkowego mikrofonu i głośnika, które udało nam się nieodpłatnie pozyskac od zaprzyjaźnionej firmy. Wpłynie to pozytywnie na wygodę pracy kierowcy w czasie obsługi autopompy podczas działań gaśniczych oraz poprawi komunikację w zastępie. 

Z kolei we czwartek po godznie 19 strażacy zostali zadysponowani do pożaru traw w naszej miejscowości. Więcej o tym zdarzeniu można przeczytac pod poniższym linkiem. 

Pożar traw

 

Dołącz do nas
Google+