OSP Nawojowa Góra
Dzień Dziecka 2013

Dzień Dziecka 2013

W dniu 08 czerwca 2013r. na Boisku Sportowym w Nawojowej Górze odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Strażaków z naszej jednostki, Sołtys Klaudię Węgrzyn, Radę Sołecka w Nawojowej Górze, Radnego Rady Powiatu Krakowskiego Jana Węgrzyna, KGW w Nawojowej Górze, Hufiec ZHP Krzeszowice oraz "Zielone Przedszkole"...

Na dzieci, które licznie przybyły wraz z rodzicami na Boisko Sportowe od godziny 15:00 czekało mnóstwo niespodzianek. Dzieci mogły uczestniczyć w wielu zabawach za które, później otrzymały nagrody niespodzianki. Na dzieci czekała także prezentacja sprzętu strażackiego, dmuchana zjeżdżalnia oraz zamek do skakania i basen z kulami wodnymi. Na naszej imprezie dzieci mogły również pojeździć konno dzięki właścicielom stadniny koni z naszej miejscowości oraz miały możliwość przejażdżki na motocyklach wraz z grupą motocyklistów z Krakowa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia artystyczne i malowanie twarzy. Rodzice w czasie zabaw swoich pociech mieli możliwość posiedzieć w gronie znajomych, skosztować strażackiej grochówki, kiełbaski z grilla oraz ziemniaków pieczonych w "babeczce". Wszystkim atrakcjom przez całą imprezę towarzyszyła wspaniała muzyka.

Główną atrakcją około godziny 17:00 okazał się jak co roku pokaz umiejętności naszych strażaków, którzy w tym roku po raz pierwszy zaprezentowali widzom symulację wypadku drogowego. W organizacji pokazu pomogła nam jednostka OSP Czerna za co serdecznie dziękujemy. W pierwszej części widzowie mogli zobaczyć jak strażacy dostają się do poszkodowanego, jak w bezpieczny sposób jest on wyciągany z rozbitego samochodu oraz jak rozcina się samochód w przypadku takiej konieczności. Natomiast w drugiej części można było zaobserwować jak szybko może spłonąć samochód. Nasi strażacy natychmiast rozwinęli linię gaśniczą i sprawnie ugasili płonący samochód za pomocą piany gaśniczej. Pod koniec druchowie z OSP Czerna wspomogli nas rozwijając linię "szybkiego natarcia".

Zdjęcia z tej imprezy dostępne będą w galerii naszej strony a wkrótce pojawi się również specjalny film.

Dołącz do nas
Google+