OSP Nawojowa Góra
Drzewo po raz drugi, drzewo po raz trzeci

Drzewo po raz drugi, drzewo po raz trzeci

W związku z panującymi zmiennymi warunkami pogodowymi nasza jednostka w ciągu ostatnich dni już trzy razy wyjeżdżała do powalonych drzew na terenie Nawojowej Góry.

Pierwszy wyjazd na ulicę Podlas, który miał miejsce 16.05.2014r. można prześledzić na naszej stronie w zakładce Interwencje lub bezpośrednio za pomocą linku poniżej:

http://www.osp.com.pl/Malopolskie/krakowski/Krzeszowice/OSP-Nawojowa-Gora/aktualnosci/interwencje/8687/Powalone-drzewo

Drugi wyjazd, również na tą samą ulicę miał miejsce 18.05.2014r. o godz. 17:50. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na całej szerokości drogi leży drzewo wyrwane z przydrożnego brzegu. W tej akcji nasi strażacy w celu udrożnienia przejazdu również wykorzystali piły i siekiery a czas akcji wynosił 30min.

Nr. Zdarzenia: 08/2014
Zastęp: 5 ratowników
Czas akcji: 30 min

Trzeci alarm związany z powalonym drzewem miał miejsce w dniu dzisiejszym (27.05.2014r.) o godz. 5:20. Mimo wczesnej pory nasi druhowie nie zawiedli i stawili się w remizie. Zgodnie z dyspozycją szybko udali się na ulicę Nawoja gdzie na połowie głównej drogi przebiegającej przez naszą miejscowość leżał ułamany konar. Nasi druhowie przy użyciu podstawowych narzędzi dość szybko uporali się z przeszkodą i po posprzątaniu miejsca akcji wrócili do koszar. Do akcji Dyspozytor SKKM zadysponował również jednostkę OSP Krzeszowice lecz nasze siły i środki były wystarczające w związku z czym jednostka ta została zawrócona do koszar.

Nr. Zdarzenia: 09/2014
Zastęp: 5 ratowników
Czas akcji: 30 min

 

Dołącz do nas
Google+