OSP Nawojowa Góra
Pożar dzikiego wysypiska

Pożar dzikiego wysypiska

26 kwietnia 2013r. w naszej jednostce dwukrotnie rozległ się alarm i dwukrotnie od Dyżurnego SKKM w Krakowie nasi druhowie usłyszeli dyspozycję "Pożar przy ulicy Prochownia w Nawojowej Górze".

Pierwszy raz otrzymana dyspozycja informowała nas o pożarze traw. Jak się okazało po przybyciu na miejsce płonąca trawa była zaledwie fragmentem pożaru. W głównej części ogniem zajęty był spory rów wypełniony różnego rodzaju odpadami. Niestety przed naszym przybyciem pracujący tam operator koparki chcąc stłumić ogień zasypał fragment płonącej gumy ok. metrową warstwą ziemi. Chwilę po przybyciu naszej jednostki na miejsce akcji, dotarła także jednostka OSP Krzeszowice a zaraz za nią patrol z tamtejszej Straży Miejskiej. Po blisko dwóch godzinach wspólnych działań udało się opanować płonące dzikie wysypisko. Widząc jedynie niewielki dym wydobywający się spod ziemi która została zsypana przez operatora koparki i brak możliwości dotarcia i całkowitego ugaszenia tego fragmentu na miejsce została wezwana policja w celu ustalenia właściciela posesji. Niestety nie udało się tego dokonać funkcjonariuszom. W związku z tym po korespondencji z Dyżurnym Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie i zabezpieczeniu miejsca akcji obie jednostki zostały odesłane do koszar.

Kilka godzin po powrocie ponownie rozległ się alarm i ponownie dyspozycja wyjazdu na ulicę Prochownia w Nawojowej Górze. Po dotarciu do celu okazało się, że pod ziemią płonie zasypane wcześniej, przez pracownika, tworzywo. Po blisko 3 godzinnej walce z zasypanym fragmentem w znacznym zadymieniu udało się dotrzeć do feralnej gumy i całkowicie stłumić pożar.

Zastęp: dwukrotnie 6 osób.
Czas akcji: Łącznie ok. 5h.
Wyjazd alarmowy 03/2013 i 04/2013

Dołącz do nas
Google+