OSP Nawojowa Góra
Kolizja drogowa

Kolizja drogowa

W nocy z soboty na niedzielę zastęp naszej jednostki został zadysponowany do kolizji drogowej na Drodze Krajowej 79 w Nawojowej Górze.

Kilkanaście minut po godzinie pierwszej w nocy ze snu naszych strażaków wyrwał doskonale im znany dźwięk syreny. Jak się po chwili okazało, zostali oni zadysponowani do interwencji przy kolizji drogowej na ulicy Krakowskiej w Nawojowej Górze, a więc Drodze Krajowej nr. 79. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący samochodem marki Renault Clio jadąc w kierunku od Krakowa w stronę Krzeszowic uderzył przednią częścią swojego pojazdu w dzika, który wbiegł na jezdnię. W samochodzie uszkodzeniu uległy zderzak, błotnik, reflektor, drzwi kierowcy oraz szyba. 

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uprzątnięciu jezdni z uszkodzonych fragmentów pojazdu na odcinku około 100 metrów. Ciało martwego dzika bezpośrednio po kolizji wpadło do rowu melioracyjnego, o czym przez Policję został powiadomiony Zarządzca Drogi. 

Po kilkudziesięciu minutach dowódcy zastępów z OSP Nawojowa Góra i OSP Tenczynek podjęli decyzję o zakończeniu działań i powrocie do koszar. 

 

Nr. zdarzenia: 8/2015
Zastęp: 6 ratowników
Czas akcji: 45 minut
Na miejscu: OSP Nawojowa Góra - Star 266 GBA, OSP Tenczynek - Peugot Boxer GLBARt, Policja, Pomoc Drogowa.

Dołącz do nas
Google+