OSP Skaryszew
Eliminacje Gminne OTWP w Skaryszewie

25 marca 2013 r. w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skaryszewie odbył się na szczeblu miejsko-gminnym Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Do eliminacji przystąpili przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkoły ponadgimnazjalnej z terenu miasta i gminy Skaryszew oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Makowca Kobylan i Skaryszewa.

Nad poprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: przewodniczący - dh. Karolak Rafał, oraz członkowie- Ewelina Staniewska, Anna Karolak, Joanna Sowa, dh. Piotr Rychlicki, dh. Mirosław Rutkowski, dh. Krzysztof Walczak oraz dh. Mateusz Kacperski. Turniej składał się z 2 części: testu pisemnego i finału ustnego.

Test pisemny zawierał 40 pytań dla poszczególnych grup. W części ustnej zawodnicy odpowiadali na pytania z wylosowanego zestawu.

W I grupie wiekowej(szkoła podstawowa) I miejsce zdobyła Joanna Chojnacka z PSP w Chomentowie, II miejsce zajął Dawid Połczyński ze PSP w Sołtykowie, III miejsce Weronika Lutkowska z PSP w Odechowie.

W II grupie (Gimnazjum) - I miejsce zajął Mateusz Gajos z OSP Makowiec, II miejsce Patrycja Szczepańska z OSP Skaryszew, III miejsce Patrycja Tarabasz z OSP Skaryszew.

W III grupie (Szkoła Ponadgimnazjalna) I miejsce zajął Krzysztof Tuzinek z OSP Skaryszew, II miejsce Bartosz Supłatowicz z OSP Makowiec, III miejsce Kamil Towarek z OSP Makowiec.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Skaryszewie, Zarząd OSP w Skaryszewie oraz Bank Spółdzielczy w Skaryszewie . Nagrody zostały wręczone przez Komendanta Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Skaryszewie dh. Pawła Tuzinka, Przewodniczącego Komisji Sędziowskiej dh. Rafała Karolaka oraz członków Komisji Sędziowskiej.

Podsumowując Komendant Miejsko-Gminny życzył zwycięzcom dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym. Słowa podziękowań skierowane również zostały do opiekunów, którzy przygotowywali dzieci i młodzież do turnieju.